Vali Çelik, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Mehmet Yasin Kalın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ve beraberindeki ilçe protokolü ile birlikte Derecik ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

İHD’den Hakkari'de uyuşturucu kullanımı ile ilgili rapor İHD’den Hakkari'de uyuşturucu kullanımı ile ilgili rapor

Vali Çelik, Derecik Devlet Hastanesi ziyaretinde Başhekim ve beraberindeki ekipten hastalar hakkında bilgiler alarak, hastane personeline çalışmalarında kolaylıklar diledi. Hastanede ihtiyaç duyulan konular ve eksikler hakkında bilgiler alan Vali Çelik, yaşanan eksiklerin en kısa zamanda giderilerek Derecik’te vatandaşlarımıza daha nitelikli bir hizmet verileceğini belirtti. Tedavi gören hastaları da ziyaret ederek sohbet eden Vali Çelik, hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti ve acil şifalar diledi.

Derecik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi Ziyareti

Vali Ali Çelik ve beraberindekiler Derecik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Vali Çelik, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek bir süre dersleriyle ilgili sohbet etti. Vali Çelik; “Hayat sizin, sürücüsü sizsiniz, direksiyonda siz olun. Disiplinli şekilde çalıştığınız her konuda, yeryüzündeki herkesten daha bilgili olursunuz.” diyerek öğrencilere çalışmalarıyla ilgili öğütler verdi ve başarılı olan, akademik ortalamasını yükselten öğrencilerimizin ödüllendirileceğinin de müjdesini verdi.

Öğretmenler odasında, öğretmenlerle de bir araya gelerek hasbihal eden Vali Çelik, “öğrencileri hayata hazırlamak gibi önemli bir sorumluluğu taşıyorsunuz, sadece akademik başarı olarak değil iyi insan yetiştirmek gibi bir hedefle yetiştirmelisiniz.” diyerek, ilim nefesleriyle öğrencilerin başarılarına katkı sağlayan öğretmenlere, yaptıkları rehberlik ve gösterdikleri gayretler için teşekkür etti.

Vali Çelik, ziyaret esnasında “Derecik ’in yeni bir ilçe olmasına karşın, özellikle eğitim alanında ihtiyaç duyulan konularda devletimizin imkânlarını seferber edip güçlendireceğiz ve Derecik, yeni yapılacak eğitim kurumları, öğretmenevi ve lojmanlarıyla eğitim konusunda nefes alarak başarı hikâyeleri yazacaktır.” dedi.