• USD 32,32
  • EUR 35,10
  • ALTIN 2.414,90
  • BİST100 10.186
  • BTC 69.890
18:19 POLİTİKA

Devlet Bahçeli: AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir.

18:10 GÜNDEM

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, bir açıklama yayınlayarak siyasetçileri sorumlu davranmaları konusunda uyardı, isim vererek gazetecileri tehdit eden siyasetçileri kınadı.

17:50 Hakkari Haber

İrade gaspına karşı Şemzînan'dan "Demokrasi Yürüyüşü" başlatan siyasetçiler Colemêrg’e vardı. DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, “Kayyımı göndereceğiz. Belediye de Colemêrg de bizimdir" dedi.

16:41 GÜNDEM

İzmir'de bir mahallede 13 yaşındaki çocuk, çok sayıda kişinin katıldığı istismar sarmalına maruz bırakıldı. Olayı öğrenen anne faillerin evini yaktı.

16:37 Hakkari Haber

Colemêrg’te irade gaspına karşı STÖ ve siyasi partiler öncülüğünde başlatılan “Demokrasi Yürüyüşü” kent merkezine ulaştı. Heyet buradan kent merkezine yürüyecek.

16:33 GÜNDEM

Batman ve Diyarbakır'dan Ankara'ya gelen mahpus yakınları, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan DEM Parti Milletvekili Meral Danış Beştaş, "Hasta mahpusların ölüme terk edilmemesi ilk talebimizdir" dedi.

16:26 GÜNDEM

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, dün gerçekleşen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ayşe Ateş görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Tunç, "Sayın Cumhurbaşkanımız kendilerine yargıya güvenmemiz gerektiğini söyledi" ifadelerini kullandı. Tunç, AKP'nin hazırladığı sokak hayvanlarıyla ilgili yasa tasarısı ve Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanığı Serdar Sertçelik'in iade sürecine ilişkin de konuştu.

16:21 Hakkari Haber

Hakkari Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin il yönetim kurulu belli oldu.

16:12 Hakkari Haber

Hakkari'de, kayyım atanmasını protesto için yarın yapılacak miting için hazırlıklar sürüyor. DEM Parti, DBP, HDK ve DTK eş başkanlarının da katılacağı miting öncesinde DEM Partili siyasetçiler, tüm kesimleri mitinge davet etti.

11:22 Hakkari Haber

Hakkari'nin Kavaklı bölgesinde maden faaliyetlerine karşı 52. gündür nöbet eylemlerini sürdüren Hakkarililer, "Madenler kapatılmadan hiçbir yere gitmeyeceğiz" dedi