Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) yönetici ve üyelerine yönelik İstanbul ve Eskişehir'de operasyon yapıldı.

Sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında SDGF Eşbaşkanı Onur Danacı, SDGF MYK üyeleri Senem Pektaş, Hivda Selen, Berfin Polat, Adnan Özcan, Emrah Topaloğlu, Hüseyin İldan ile DİSK’e bağlı Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı gözaltına alındı. Operasyonda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul İl Yöneticisi Ömer Akgün de gözaltına alındı.

GAZETECİLERİN EVİ BASILDI

Bakan Özhaseki'den Sıcak Hava Uyarısı: 30 Dereceyi Aşacak Sıcaklıklar Geliyor Bakan Özhaseki'den Sıcak Hava Uyarısı: 30 Dereceyi Aşacak Sıcaklıklar Geliyor

Etkin Haber Ajansı (ETHA) çalışanlarının kaldığı ev de kapısı kırılarak basıldı. İkameti evde bulunmayan bir kişi için yapılan ev baskınında gözaltına alınan olmadı.

LİMTER-İŞ GENEL BAŞKANI VE OĞLUNA İŞKENCE

ETHA'da yer alan habere göre, Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı'nın evine yönelik baskında ise hem Saygılı'ya hem de oğluna işkence yapıldığı belirtildi. Polislerin açmalarını beklemeden evlerinin kapısını kırmasına tepki gösteren Saygılı'nın oğlu Ekin Saygılı, polislerce yere yatırarak şiddet uygulandı. Oğluna yönelik işkenceyi önlemek isteyen Saygılı, polisler tarafından yerde sürüklenerek mutfağa götürüldü. Gördüğü işkence sonucu Saygılı’nın bacağı kırıldı.