Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Saldırı altındaki orta sınıf" başlığıyla Sözcü'de bir yazı kaleme aldı.

Yazısında ekonomik verilere yer veren Kılıçdaroğlu, "Maalesef bugün toplumumuzu, demokrasimizi, ekonomimizi ve geleceğimizi ayakta tutan orta sınıf büyük bir saldırı altındadır" diye yazdı.

Saldırılan tek adam rejimine geçilen 2018’den bu yana giderek arttığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Orta sınıfın temsil ettiği taleplere, değerlere ve sahip olduğu maddi imkanlara darbe üstüne darbe indiriliyor. Türkiye; rüşvetin meşrulaştığı, yalan söyleyenlerin itibar sahibi olduğu, adaletin çetelere teslim edildiği, ahlaki değerlerin yozlaştığı, toplumsal çürümenin adeta kanıksandığı, yoksullaşmanın kader olarak kabul edildiği, hak aramanın ise neredeyse suç sayıldığı bir sürecin içine girdi. Darbeler o kadar büyük ki, yaşananları saklamaya artık istatistik oyunları da yetmiyor. İşte TÜİK’in son birkaç günde arka arkaya açıkladığı veriler ortada" ifadelerini kullandı.

TARİH ÇÖKEN ORTA SINIFIN RADİKAL HAREKETLERİN ÖNÜNÜ AÇTIĞINI GÖSTEREN ÖRNEKLERLE DOLUDUR'

Normalleşme Krizinin Ardından MHP ve AK Parti Arasında Bayramlaşma Normalleşme Krizinin Ardından MHP ve AK Parti Arasında Bayramlaşma

"Zengin çıkar hesaplarıyla, fakir geçim kaygısıyla sesini çok çıkaramaz. Sesini çıkaracak tek kesim orta sınıftır. İşte bugün bu nedenle Türkiye’de orta sınıf görülmemiş bir saldırı altındadır" diye yazan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Tarih çöken orta sınıfın radikal hareketlerin önünü açtığını gösteren örneklerle doludur. Demokrasimizi korumak için, geleceğimizi korumak için, ekonomimizi korumak için, bizi biz yapan değerleri korumak için orta sınıfı korumak zorundayız. Siyaset kurumu bunun için vardır ve bugün siyasetin bir numaralı gündem maddesi de bu olmalıdır." (Kaynak)