Hakkari'de Elektrik Kesintisi Esnaf ve Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu Hakkari'de Elektrik Kesintisi Esnaf ve Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu

HESOB Başkanı Muharrem Tekin: E-Devlet Üzerinde Görülen Kira Kayıtları Hakkında

HESOB Başkanı Muharrem Tekin, e-devlet üzerinde görülen kira kaydına ilişkin, “E-devletinizde adınıza kira geliri olarak yansıyan kayıtlar, tahakkuk eden vergi veya bir ceza değildir” dedi. Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin, son günlerde e-devlet üzerinde görünen kira kayıtlarına ilişkin açıklama yaptı.

Başkan Tekin' Den Açıklama

Başkan Tekin şunları ifade etti: “Son düzenlemelerle vatandaşların e-devletine kira geliri kaydı düşmüştür. E-devletinizde adınıza kira geliri olarak yansıyan kayıtlar, tahakkuk eden vergi veya bir ceza değildir. Eğer adınıza kayıtlı ve kirada olan bir garimenkulünüz yoksa banka hesaplarınıza gelen havalelerin transfer türü sehven kira olarak seçilmiş olmasından kaynaklıdır. Kirada olan herhangi bir gayrimenkulünüz yoksa ve e-devletinize yansıyan böyle bir kayıt varsa ilgili vergi dairesine bildirimde bulunmanız gerekir.”