Her yıl milyonları bir araya getiren Newroz Bayramı'nın bu yıl kutlanacak yerlerin tarihleri belli oldu. 2024 Newrozu, bu yıl 57'si merkezi olmak üzere yüzlerce yerde kutlanacak.

Hakkari dahil 8 ilde operasyon.. 34 kişi gözaltına alındı Hakkari dahil 8 ilde operasyon.. 34 kişi gözaltına alındı

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Newroz kutlamalarının startı, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 15 Mart'ta verilecek. Ayrıca Diyarbakır surlarında ve İzmir Kadifekale'de sembolik Newroz ateşleri yakılacak. 

57 merkezin yanı sıra birçok il, ilçe, köy ve beldede Newroz ateşi yakılacak. 21 Mart'ta sadece Diyarbakır Newroz kutlaması yapılacak. Bu yılki Newroz kutlamalarına, İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde tutulan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü ile Kürt sorununun demokratik çözümü taleplerinin damga vurması bekleniyor. 

2024 Newrozu kent kent şu tarihlerde kutlanacak: 
 
15 MART
 
Karakoçan
 
17 MART

Diyadin, Antep, Karlıova, Hakkari, Kars/Digor, Şırnak, Suruç, Halfeti, Van, İstanbul, Bursa, Denizli, İzmir, Kocaeli, Osmaniye, Tekirdağ
 
19 MART 
 
Patnos, Doğubayazıt, Göle, Dersim, Karaçoban, Hatay, Kağızman, Nusaybin, Muğla, Malazgirt, Bulanık, Eruh, Uludere, Cizre), Viranşehir, Balıkesir
 
20 MART
 
Erciş, Aydın, Batman, Tatvan, Çanakkale, Yüksekova, Iğdır, Konya, Manisa, Kızıltepe, Mersin, Siirt, Bingöl, Beytüşşebap

21 MART 
 
Diyarbakır
 
23 MART 
 
Şemdinli, Muş, Urfa, Ankara
 
24 MART 

Çukurca, Adana, Kırşehir, Antalya
 
25 MART 
 
Ağrı.