Hakkari Valiliği'nin organize ettiği İl Kültür Turizm, İl Özel İdaresi, Hakkari Üniversitesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü'nün de destek verdiği festivale Hakkari Valisi ve belediye başkan vekili Ali Çelik, İl Jandarma KomutanıTuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, kurum amirleri ve 5 bine yakın kişi katıldı.

Hakkari İHD Velat Şedal için adalet talebinde bulundu Hakkari İHD Velat Şedal için adalet talebinde bulundu

Festival alanında Mehmetçik'te yoğun güvenlik önlemi aldı. Festivalin açılışı ellerinde meşale bulunan kayakçıların gösterisiyle yapıldı. Festivalde, trekking, kayak ve snowboard gösterisi, kar raftingi, kar simidi ve leğen kayma yarışması, yamaç paraşütü, kar voleybolu ve zirve tırmanışı gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Hakkari'deki 5'nci Kar Festivaline binlerce kişi katıldı Foto Galeri: Hakkari'deki 5'nci Kar Festivaline binlerce kişi katıldı

Festivalde konuşan Hakkari Valisi Ali Çelik, Hakkari'nin doğal güzellikleri ve turizmine dikkat çekti. Vali Çelik, “Bulunduğumuz Merga Bütan Kayak tesisleri kar festivali amacıyla aman saflığı temizliğin beyezlığın kirlenmemenin dostluğun kardeşliğin şehri Hakkari’nin içimizde büyüttüğü sevginin belki ülkemize oradan da bütün dünyaya haykırmak için bir araya getirmiş olduğu etkinlik.

Bizlerin hepimizin içinde taşıdığı bu bembeyaz tertemiz coğrafya, güzel coğrafya kış turizminin kış sporlarının merkezin olmasının hedefleyen bir etkinlikle beraberiz' dedi.