Zabıta ekipleri, fırın imalathaneleri, zincir marketler ve yerel marketler ve okul kantinlerini büyük bir titizlikle denetledi. 

Zabıta ekipler, iş yerini denetleyerek hijyen konusunda uyarılarda bulunuldu.  Okullarda ruhsat ve fiyat listesi, temizlik, etiket fiyatı ve son kullanma tarihleri kontrol edilerek, ruhsatsız iki kantine ruhsat yapılması için tutanak tutuldu.

Fırın imalathaneleri, zincir marketler ve yerel marketlerde ise, temizlik, etiket denetimi yapılara bir işletmeye ceza kesildi.

Zabıta yetkilileri, “Vatandaşlarımız rahat olsun, onlar bize ihbarda bulundukları sürece gereğini yapmaya devam edeceğiz. İhbara gerek kalmaksızın zaten denetimlerimizi de sürekli yapıyoruz. 

Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 61. Gününde Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 61. Gününde

Yaptığımız denetim neticesinde bazı işletmelere cezai işlem uygulanmış olup bulunan ürün imha edilmiştir. İlimiz genelinde pastanene imalathanelerinde hijyen temizlik konusunda gereken tüm uyarıları vermiştir. İki Zincir markete ceza kesilmiştir.

Okul kantinleri haftalık olarak denetlenmekte fiyat listesi öğrencilerin görebileceği bir şekilde asılması konusunda ildeki tüm kantinler uyarılmıştır. Yapılan denetimlerde fiyatları uygun olan kantinlere teşekkür edildi.