Hakkari Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen münazara yarışmasına; İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Şube Müdürleri; Oktay Kızılkaya, Erol Hanlıgil, Muharrem Dündar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

 İl genelinde, 32 okulun katıldığı münazara yarışmalarında, iki okul, finale kaldı. Hakkari Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu ile Hakkari Çimenli Borsa İstanbul Ortaokulu’nun yarıştığı münazara finalinde, öğrenciler; ‘Hakkari’de, Cilo Festivalleri Yapılsın Mı / Yapılmasın Mı?’ konulu sunumlarını yaptılar.

9016F2D1 66D1 4C99 8Ea6 D61B08D426D9 860X505

Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı münazara yarışmasının sonunda, jüri üyelerinin yaptığı puanlamada, Hakkari Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu, birinciliği elde etti.

Hakkari'de Geleneksel bahar şenliği düzenlendi Hakkari'de Geleneksel bahar şenliği düzenlendi

Yarışma sonunda, öğrencilere ödüllerini takdim ederek kısa bir konuşma yapan İl Müdürü Nurettin Yılmaz, yarışmanın çok çekişmeli geçtiğini ve bundan da çok keyif aldıklarını belirterek medeni cesaretleri için tüm öğrencileri tebrik etti ve şunları dile getirdi: “Öğrencilerimizin kendi fikirlerini, kavga etmeden, doğru şekilde ifade ederek argüman ve delillerle savunmaları; bunun yanında kendilerine olan özgüvenlerini ortaya koymaları çok hoşumuza gitti.

‘Fikirler Buluşuyor Gelecek Oluşuyor’ projesinin başarıyla yürütülmesinde, Şube Müdürümüz Erol Hanlıgil’in şahsında, jüri üyelerimize, tertip komitemize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,”dedi.

9Dd37884 508F 42Fd 94C7 E54A90677183 860X505

 Proje Koordinatörü Şube Müdürü Erol Hanlıgil de konuşmasında: “ 2019 tarihinde, bu projeye başlarken zihnimizde; olumlu yansımaları olur mu, nasıl bir sonuçla karşılaşırız ve bu alanda ilgi görür müyüz? Gibi soru işaretleri vardı. Ama bu 5 yıllık süreçteki olumlu geri dönütlerden de anlıyoruz ki, iyiki böyle bir şeye karar vermişiz ve böyle bir proje başlatmışız diyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz,” dedi.