Hakkari Milletvekilleri Bartın ve Düşünmez’den Yüksekova Belediyesi'ne ziyaret Hakkari Milletvekilleri Bartın ve Düşünmez’den Yüksekova Belediyesi'ne ziyaret

Yapılan açıklamada, hava tahminlerinin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması nedeniyle kuvvetli yağışlara dikkat çekildi. Özellikle güney ilçelerinde (Derecik, Şemdinli ve Yüksekova) kuvvetli yağış ve rüzgarların etkili olabileceği belirtildi.

Tedbirli Olunması Gereken Durumlar

Valilik açıklamasında, kuvvetli yağış ve rüzgarlara bağlı olarak sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, kuvvetli rüzgar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, enerji nakil hatlarında kopma, bulut tabanının düşmesi ve sis/pus gibi olumsuzluklara dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Vatandaşlardan bu durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Uyarı ve Önlem

Hakkari Valiliği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyarırken aynı zamanda bu durumlara karşı alınabilecek önlemler konusunda da bilgilendirme yaptı. Halkın can ve mal güvenliği için gerekli tedbirlerin alınmasının önemine vurgu yapıldı.

405 24