Hakkâri Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Yılsonu Sergisi

Sergi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor salonunda düzenlendi. Sergi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, istihdama yönelik mesleki ve kişisel gelişim kurslarını vatandaşlarla buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.

Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 57. Gününde Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 57. Gününde

Farklı Branşlarda Eğitimler Verildi

Nurettin Yılmaz, "2023-2024 eğitim öğretim yılında, 2 bin 259 kursta 574 usta öğretici eşliğinde 10 bin 514 erkek ve 18 bin 657 kadın olmak üzere toplamda 29 bin 171 vatandaşa farklı branşlarda eğitimler verdik. Bir yandan sönmeye yüz tutmuş el sanatlarımızı canlandırırken, öbür taraftan yazılım gibi çağı doğru okuyacak mesleklerle ilgili kurslar açtık." dedi.

Protokol Üyeleri Eserleri İnceledi

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, sergi alanındaki eserleri inceledi. Sergi alanında jimnastik gösterileri ve yöresel türkülerin seslendirilmesiyle renklenen etkinlik, miniklerin gelin alayını uğurlamasıyla son buldu. Vali Yardımcısı Furkan Berber ve MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ferhat Davran'ın da katıldığı serginin akşam saatlerine kadar açık kalacağı belirtildi.

Kaynak: İHA