Hakkari CHP'nin il yönetimi belli oldu.. işte o liste Hakkari CHP'nin il yönetimi belli oldu.. işte o liste

Gelecek Partisi Hakkari Belediye Başkan adayı Kitan Tan, Hakkarili hemşehrilerimizin uzun yıllardır mahrum kaldığı pek çok hizmeti inşallah bizler; samimi, dürüst, liyakatli Gelecek kadroları ile halkımızla buluşturacağız dedi.

Tan açıklamasında," Hakkari, hak ettiği hizmeti vakit kaybetmeden almalı. Bunu bizler, Hakkarililer olarak birlik ve beraberlik içerisinde sağlayacağız. Şimdi, Hakkarili hemşehrilerimize sunmayı vaat ettiğimiz pek çok hizmetin sadece bir kısmını ifade etmek istiyorum:

Hakkari’de, iş bilmeyen yöneticiler tarafından bir türlü bitirilemeyen şehir merkezindeki yol çalışmalarını bir an önce tamamlayıp; şehir merkezi başta olmak üzere Hakkari’nin köylerine varana kadar başta kanalizasyon, su şebekesi, fiber internet alt yapısı olmak üzere tüm alt yapı sistemini modern tekniklere uygun bir şekilde revize edeceğiz. Çünkü; çamurlu yollarda yürümemek Hakkarilinin hakkı!

2024 yılında yaşıyor olmamıza rağmen Hakkari’de çoğu mahalleye maalesef ki servis gitmiyor, yollar zaten son derece bakımsız ve kötü bir vaziyette… Sağlam, geniş ve şehrin tamamına ulaşan bir yol sistemini şehrimize kavuşturacağız. Çünkü; uluşmak Hakkarilinin hakkı!

Hakkari’de berrak ve temiz dağ sularına, pınarlara sahibiz. Ancak vizyonu el vermeyen mevcut yönetim bu imkandan Hakkarililerin istifade etmesini istemiyor.

Belediyeyi aldığımızda içme sularının hijyenik ve temiz olması için depolarımızı steril bir koruma ile sürdürülebilir bir duruma getireceğiz. Hakkarililere söz veriyorum: şehir merkezi, ilçelerimiz ve köylerimizdeki içme ve kullanma sularının kirlenmesini ve bulaşıcı hastalıkların oluşmasını kesinlikle engelleyeceğiz. Çünkü; temiz su Hakkarilinin hakkı!

Belediyenin siyaset ve rant devşirme yeri olmadığını, bilakis vatandaşlarımıza hizmet yeri olduğunu oluşturacağımız belediye kültürümüz ile herkese ispat edeceğiz. Milletimiz sadece vergi, su, elektrik borcu ve benzeri konular için değil; fikir ve önerilerini aktarmak için de belediyemize başvuracak. Çünkü; fikrini özgüvenle paylaşmak Hakkarilinin hakkı!

Maddi durumları müsait olmayan öğrenci arkadaşlarıma karşılıksız, geri ödemesiz, yeterli ve nitelikli burs imkanı sağlayacağım. Ve buub, öğrenci dostlarımızı incitmeden adeta “sağ elin verdiğini sol el görmeden” ancak şeffaf bir şekilde yapacağız. Çünkü; öğrenci şehri olmak Hakkarinin hakkı!

Yine, Hakkari’de öğrenci arkadaşlarımın rahat bir şekilde dinleneceği, hızlı ve ücretsiz internet hizmetinin sunulacağı, çay ve çorbasının hazır olduğu kütüphane ve kitap kafeler inşa edeceğiz.

Çünkü; sohbet edebilmek Hakkarilinin hakkı!
Tüm ilçelerimizde, hemşehrilerimizin ve öğrenci arkadaşlarımızın uygun ve kaliteli ürünler temin edebileceği mobil pazar yerleri kuracağız. Çünkü; dalından ve taze tüketim yapmak Hakkarilinin hakkı!

Şehir merkezinde ailelerimizin çocuklarını güvenilir bir şekilde götürebilecekleri, vakit geçirebilecekleri ekipman, eğitmen ve güvenlik personelinin görev yapacağı park ve bahçeler inşa edeceğiz. Çünkü; spor yapmak Hakkarilinin hakkı!

Gelecek Partisi’nde olduğum için asla, sadece Gelecek Partisi’ne hizmet etmeyeceğim. Partisi, ırkı, mezhebi ne olursa olsun ayrı gözetilmeden hizmetlerimizi adil, erişilebilir bir anlayışla tüm Hakkarililere sunacağız. Çünkü; şeffaflık Hakkarilinin hakkı!

Belediyemizde, işçi-memur alımlarında kesinlikle torpil ve kayırma söz konusu olmayacak. Torpil ve rüşvetin esamesinin dahi okunmadığı bir siyasi kültürü hep birlikte inşa edeceğiz.

Çünkü; liyakat Hakkarilinin hakkı!
Belediyemizin bütçesine uygun bir şekilde, ihtiyaç sahibi ailelere her ay düzenli olmak suretiyle gıda, yakacak, ulaşım, giyim ve sosyal olanaklardan istifade edeceği bir sosyal kart uygulamasını hayata geçireceğiz. Çünkü; şefkat Hakkarilinin hakkı!