Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Saatte 81 Asgari Ücret Harcama Yapıyor Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Saatte 81 Asgari Ücret Harcama Yapıyor

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına karşı bütün kentlerde kesintisiz bir eylem süreci başlıyor. Hakkari başta olmak üzere DEM Parti'nin örgütlü olduğu kentlerde, kayyım kararı iptal edilene kadar eylemlerin süreceği öğrenildi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, Emek ve Özgür İttifakı bileşenleri, CHP heyeti ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi açıklamaya katılacak.

Açıklama yarın saat 13.00’da belediye binası önünde yapılacak. Bugün mahallelerde çalışma yürüten partililer, halkı açıklamaya davet etti.

Çevre il ve ilçelerden sivil toplum örgütleri ve demokratik kitle örgütleri de kentteki yürüyüşe katılacak. Yürüyüş sonrası belediye önünde açıklama yapılarak, sonrasında halk buluşmaları ve nöbet eylemi başlatılacak.

Ayrıca diğer kentlerde de DEM Parti ve diğer örgütlerin ortaklaşacağı eylem ve etkinlik planlaması çıkarılacak. Kayyım kararı iptal edilene kadar yürüyüş, açıklama ve halk buluşmaları organize edilecek.

Türkiye kentlerinde de tüm demokratik kesimlerin katılımıyla benzer bir planlama çıkarılacak. Hukukçular, sendikalar, sivil toplum örgütleri, yazarlar, sanatçılar ve aktivistler de bu sürece dahil edilecek. (MA)

Kaynak: MA