Daha önce 3 defa atlattığı kolon kanserine 2023 yılında tekrar yakalanan 61 yaşındaki Öztan bir son süreçte iki defa ameliyat edilmişti. 

Öztan'ın cenazesi yarın ikindi namazına müteakip İstanbul Üsküdar Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Yeşilçam oyuncusu Bahar Öztan kimdir? Yeşilçam oyuncusu Bahar Öztan kimdir?

Öztan dün sosyal medya hesabından paylaştığı videoda "Bu videoyu size çok daha önce çekmek isterdim. Ama ikinci bir ameliyat daha geçirdiğim için... Dolayısıyla tekrar başa döndük. Neyse şu anda çok şükür iyiyim. Bundan önceki günler bayağı halim yoktu. Telefonu dahi elime alalamıştım. Herşey yolunda, gayet güzel gidiyor. Hepinizi çok seviyorum. Merak etmeyin kısa bir zaman sonra mutlaka çıkarım" demişti.

1 Mayıs'ta İstanbul'un Adresi: Taksim Meydanı 1 Mayıs'ta İstanbul'un Adresi: Taksim Meydanı

  

11 Ağustos 1962'de Hatay İskenderun'da doğan Bahar Öztan, oyunculuğa reklamlarla adım attı. Halk arasında 'Gamzeli Güzel' olarak tanınan sanatçı, dönemin ünlü fotoromanlarında da yer aldı. 

Öztan 1977'de ilk rolünü aldığı Yeşilçam'da  Çırılçıplak, Şaşkın Milyoner, Kanlı Nigar, Bizim Mahalle, Doktor Civanım, Aptal Kahraman gibi bir çok yapımda rol aldı. 

1991 yılında Bodrum Yalıkavak'ta butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı. 1999'da Bodrum'da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum'da yaşayan oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a döndü. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. DUVAR