Kayyım yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi, yerel seçimler öncesi belediyeye ait taşınmazları satışa çıkardı. Kayyımın yetki verdiği belediyenin atanmış meclisi, söz konusu alanlar için fizibilite çalışması kararı aldı.

Kararın üzerinden 10 gün geçmeden kayyım bir düğün salonu ve şehirlerarası otogarın bir bölümünün de içerisinde olduğu 20 bin metrekarelik alanın 5 bin 600 metrekarelik alanını Belediyenin resmi internet sitesinde söz konusu alan ve düğün salonunun satış ihalesinin 19 Eylül’de kapalı zarf usulüyle yapılacağı duyuruldu. İhalenin muhammen bedeli 36 milyon olarak belirlenirken, ihaleyi alacak firmanın söz konusu ödemeyi 6 taksit şeklinde yapacağı da belirtildi.

RELATED VİDEO

DÜKKANLAR SATILIĞA ÇIKARILDI

Belediye, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Vanpark AVM içerisinde bulunan 11 dükkanın satışını da ilana çıkardı. Kapalı teklif usulü ile yapılacak ihalenin tarihi ise 26 Eylül olarak belirlendi. Daha önce defalarca kez ihaleye çıkarılan dükkanlar, kimsenin ihaleye girmemesi nedeniyle satılamadı. Söz konusu AVM iki yıldır atıl bir durumda ve kapalı tutuluyor. Dükkanlar için muhammen bedel ise 183 Milyon TL olarak belirlendi.

Anayasa Mahkemesi'nden CİMER Kararına İptal Anayasa Mahkemesi'nden CİMER Kararına İptal

213 BİN METREKARE ARSA SATILIYOR

Kayyım yönetimi ayrıca daha önce Artemêt (Edremit) ilçesinde bulunan binlerce dönüm arazinin satılması için atanmış meclise yetki verdi. Belediye, ilçenin Eskicami ve Yenicami mahallelerinde bulunan 77 arsa ve içerisindeki yapıların bulunduğu toplam 213 bin 457 metrekare alanın satılması için ihale tarihi, 20-21 Eylül olarak belirlendi. Bu arsalar için belirlenen muhammen bedel ise 800 milyon TL oldu. (MA)