Vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde görmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla İlimiz merkezine yaklaşık 60 kilometre mesafede bulunan Boybeyi Köyünü ziyaret eden Vali Yardımcısı Karadağ, köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Köyü gezerek vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Karadağ, daha sonra köyde yapımı devam eden taziye evinde incelemelerde bulundu.

Sarıtaş Köyü Yusuf Kızılbuğa İlk/Ortaokulu'nu da ziyaret eden Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, sınıfları gezerek bir araya geldiği öğrencilerle bir süre sohbet etti. 

Öğrencilere başarılı olabilmeleri için bol bol kitap okumalarını ve derslerine çalışmalarını isteyen Karadağ, daha sonra okulda görevli öğretmenlerle toplantı gerçekleştirdi.

Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 56. Gününde Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 56. Gününde

Ardından Bağışlı Köyüne geçen Vali Yardımcısı Karadağ, köydeki 5 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret ederek burada yürütülen sağlık hizmetleri ve personel durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Köylerdeki vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini not alan Karadağ, imkanlar nispetinde taleplerin karşılanması konusunda ilgili şube müdürlerine talimat verdi.

Hakkari İl Özel İdaresi tarafından Şehit  Mehmet Ali Kaya anısına Bağışlı Köyünde yapılan halı sahada da incelemelerde bulunan Karadağ, daha sonra Akçalı Köyüne geçerek İl Özel İdaresi Şantiyesinde görevli personellere moral ziyaretinde bulundu.

Karadağ, bir araya geldiği personellerle sohbet ederek karla mücadelede gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.