Hakkari'de Çocukların Akıllı Telefon Bağımlılığı Hakkari'de Çocukların Akıllı Telefon Bağımlılığı

Vali Ali Çelik, Bugün kadim kentimiz Hakkâri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Bu zafer, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olmuş ve milletimizin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu bir kez daha ortaya koymuştur dedi.

Vali Çelik mesajının devamında," Hakkâri’nin düşman işgalinden kurtuluşu, milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla verdiği büyük mücadele sonucunda, halkın dayanışması ve kararlılığı ile düşmanı yenilgiye uğratarak, vatan topraklarını tekrar özgürlüğüne kavuşturmuştur.

Bu kurtuluş mücadelesi, Hakkâri halkının, vatan sevgisi ve milli değerlerine olan bağlılığının bir göstergesidir. Düşman işgaline karşı verilen mücadelede, kahraman vatan evlatları, yılmadan, usanmadan mücadele etmiş ve sonunda bağımsızlığa kavuşmuştur. Bizler de o kahramanların torunları olarak, bu mücadeleyi unutmamalı ve her zaman vatanımızı korumak için gerekli fedakârlığı göstermeliyiz.

Bu mücadele ruhuyla, şehitlerimizin bize mirası olan vatanımızı koruyarak ve yücelterek daha güçlü yarınlar için ve daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle bu toprakları bizlere vatan kılan ve bu gurur gününü bizlere armağan eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu anlamlı günü kutlarken, kahraman şehitlerimizin aziz hatırasını bir kez daha saygıyla anıyorum ve Hakkâri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümünü kutluyorum" dedi.