Hakkari-Çukurca Kara Yolunda Kaza Meydana Geldi.. 1 Yaralı Hakkari-Çukurca Kara Yolunda Kaza Meydana Geldi.. 1 Yaralı

Vali Ali Çelik, Bugün Şaban ayının 15'inci gecesi, ramazan ayının müjdecisi, günahların affı ve tövbelerin kabul edildiği Berat Gecesine kavuşmanın şükrünü yaşıyoruz dedi.

Vali Çelik mesajının devamında,"Berat; günahlardan arınma, ilahi rahmete nail olma ve bağışlanma anlamlarına geliyor. Bu gece duaların kabul olunup, geri çevrilmediği, inananların bolca tövbe edip geceyi ibadetle geçireceği, Allah’tan beratımızı yani kurtuluşumuzu isteyerek Allah’ın rahmetine sığınacağımız bir gece.

Birbirimizi sevmeye, saygı duymaya, kardeşçe yaşamaya niyet edeceğimiz dargınlık ve küslüklerin sona ereceği, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimiz rahmet ve mağfiret gecesi.

Hatalarımıza veda edip, daha iyi bir insan olmaya gayret edeceğimiz, Allah'ın rızasını ve sevgisini kazanmaya çalışacağımız mübarek bir gece.

Bu gece vesilesiyle, Yüce Allah’tan milletimizi, devletimizi ve vatanımızı her türlü kötülükten, afet ve belalardan korumasını niyaz eder, birliğimizin ve beraberliğimizin daim olmasını dilerim. Bu mübarek gecenin feyzi ve bereketiyle birlikte Hakkarili hemşehrilerimin ve tüm İslâm âleminin Berat Kandilini kutlarım" İfadelerine yer verdi.