İsrail'den Gazze'ye Saldırı: 18 Kişi Hayatını Kaybetti... İsrail'den Gazze'ye Saldırı: 18 Kişi Hayatını Kaybetti...

Wesam ve Naeem Abu Anza'nın Cenazeleri Refah Kentinde Toprağa Verildi

Anne Ebu Anza: "Onların Suçu Neydi?"

İsrail saldırıları sırasında eşini de kaybeden Ebu Anza, "Çocuklarımız on yıllık evliliğimizden sonra dünyaya geldi, bugün ise İsrail onları öldürdü" şeklinde konuştu. Wesam ve Naeem Abu Anza isimli bebeklerin annesi Ebu Anza, eşinin de Gazze'de öldürüldüğünü dile getirdi. "Kalbim öldü" diyerek ağlayan anne, "Ateş etmiyorduk, kavga etmiyorduk. Onların suçu neydi?" ifadelerini kullandı.

'Kucaklarım Molozla Doldu'

Yaklaşık 3 aylık bebeklerin cenazelerinin toprağa verilmesinin ardından Ebu Anze, "Uyuyorduk, ağır bir bombardıman olduğunu hissettik. Bombalamada bir anda çocuklarımı kaybettim, kucağım molozla doldu" şeklinde yaşadıklarını anlattı.

İsrail savaş uçakları Refah kentinin doğusundaki Es-Selam Mahallesi'nde Ebu Anze ailesine ait üç katlı evi sabah saatlerinde bombalamıştı. Saldırıda aynı aileden 6'sı çocuk 14 kişinin yaşamını yitirdiği aktarılmıştı.

İnsani Felaket Yaşanıyor

İsrail'in 7 Ekim'den beri Gazze'ye düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 230'u çocuk, 8 bin 860'ı kadın olmak üzere 30 bin 320 Filistinli öldürüldü, 71 bin 533 kişi yaralandı. İsrail ordusunun sivil yerleşim yerleri, hastane, okul ve yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı barınakları hedef aldığı ve insani yardımların girişini engellediği belirtilirken, yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde büyük bir insani felaket yaşanıyor. DUVAR