İHD Yüksekova Şubesi Uyuşturucu Kullanımı Raporunu Basın İle Paylaştı

12 sayfadan oluşan rapor, basın açıklaması ile duyuruldu. İHD Yüksekova Şubesi’nde yapılan basın açıklamasına Hakkari Barosu ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği de katıldı.

Raporun Detayları

Basın açıklamasını İHD Sekreteri Pınar Şen okudu. Rapor, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı konusunda detaylı bilgiler içeriyor. Şen, raporda yer alan çözüm önerilerini de basın mensupları ile paylaştı.

Hakkari Kavaklı köyü maden direnişi 33'inci gününde Hakkari Kavaklı köyü maden direnişi 33'inci gününde

Öneriler ve Çağrılar

Şen, “Kesinlikle madde bağımlılığı ile alakalı bilgilendirmenin yeterli bir düzeyde olması gerekiyor. Bölgedeki mevcut STK’ların hukuk komisyonlarından destek alınması gerekiyor. Sadece Milli Eğitim Bakanlığı minvalinde izlenmemesi lazım. İletişim ve sosyal faaliyetlerin arttırılması ve toplumsal sevgi bağlarının güçlendirilmesine yönelik faaliyetlerin başlatılması, risk haritalarının oluşturulması, ekonomik bağımsızlığın ilan edilmesi yönünde imkanların yaratılması önemlidir. Uyuşturucu kullanımının yaygınlaştırılmasının önüne geçebilmek adına herkesin bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çözüm oluşturabilmek ve gençliğimizi yeniden kazanabilmek adına bütün platformlara çağrı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

İHD’nin bu raporu ile uyuşturucu kullanımı konusunda kamuoyunu bilinçlendirmesi ve çözüm önerileri sunması, önemli bir adım olarak görülüyor. Raporun basın ile paylaşılması, konunun daha geniş kitlelere ulaşmasını ve çözüm çalışmalarının desteklenmesini sağlayacaktır.