Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sunduğuna dair haberler gündemdeki yerini korurken üç bakanın daha istifa edeceği iddia ediliyor.

Enkaz altından 2 işçi kurtarıldı, 1 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor Enkaz altından 2 işçi kurtarıldı, 1 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Odatv'de yer alan habere göre, Fahrettin Koca'nın yanı sıra Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sundu.

Üç bakanın da peş peşe istifa ettiğini ifade eden kaynaklar, Bakan Bolat ve Bakan Işıkhan'ın istifalarına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdiklerini belirtti.

Bakanların görevden alınacağına yönelik kararın gece yarısında açıklanacak bir kararnameyle duyurulabileceği öğrenildi.

Öte yandan Odatv, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın cuma namazını Üsküdar Küçükçamlıca'daki Çilehane Cami'nde kıldığını ve burada Koca'nın yanında BİM zincir marketlerin kurucularından ve Erenköy Cemaati'nin lideri Osman Nuri Topbaş'ın da olduğunu öğrendi.

Cemaatin camide Fahrettin Koca'ya istifa edip etmediğini sorması üzerine Koca'nın "Hayırlı olur inşallah" diye yanıt verdiği kaydedildi.

AKDEMİR: İKİ BAKANLIK İDDİAYI YALANLADI

Gazeteci ve KRT yazarı Hasan Basri Akdemir, Ticaret Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın iddiayı yalanladığı aktardı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akdemir, "Ticaret ve Çalışma Bakanlığı ile görüştüm. 'İki bakanın da Kıbrıs’ta olduğunu, görevlerinin başında olduğunu, bu tür haberlerin tamamının asılsız olduğunu' söylediler" dedi.