31 Mart'ta yapılacak yerel seçime 41 kalırken, adaylar da çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte siyasi partiler ile belediye başkan adayları çalışma yürütürken muhtar adayları da tanıtım faaliyetlerine hız verdi.

5 BİN SEÇMEN VAR

Hakkari'de 77 bin 273 nüfuslu merkezde bulunan 17 bin nüfuslu, 5 bin seçmenli Bulak Mahallesi'nden muhtar adayı olan lise mezunu ve evli Medine Atlı, 8 erkek adaya karşı mücadele edecek.

Hakkari'nin tek kadın muhtar adayı Medine Atlı! Hakkari'nin tek kadın muhtar adayı Medine Atlı!

Ev ve iş yerlerini tek tek dolaşarak seçmenden destek isteyen Medine Atlı, esnafa da broşür dağıttı. Medine Atlı, erkek adaylara karşı iddialı olduğunu, özellikle kadınlardan büyük destek aldığını söyledi.

'KADINLARIN SESİ OLMAK İÇİN ADAY OLDUM'

ASRİAD Lideri Yıldız, Hatso Ofisini Ziyaret Etti ASRİAD Lideri Yıldız, Hatso Ofisini Ziyaret Etti

Muhtar adayı Medine Atlı, "Eşim ve yakın çevremin bana destekleri büyük. Hakkari'deki kadınların sesi olmak için aday oldum. Bir kadın istese her şeyi yapabilir. Her şeyin üstesinden geleceğime inanıyorum.

Mahalleme güzel hizmetler yapmak için bu yola çıktım. Herkesten destek bekliyorum. Seçim çalışmalarımı aralıksız sürdürüyorum. Bu seçimi kazanacağıma inanıyorum. Çünkü kadınların yanı sıra erkek seçmenlerin de bana büyük destekleri var" dedi. (DHA)