Hakkari'de iki ayrı rehabilitasyon merkezinin sahipleri arasında 5 Şubat 2022 yılında yaşanan kavgada, Hikmet Demir yaşamını yitirmiş, her iki aileden toplam 6 kişi de yaralanmıştı.

Hakkari İHD Velat Şedal için adalet talebinde bulundu Hakkari İHD Velat Şedal için adalet talebinde bulundu

Mahkemenin "Adam Öldürmeye Teşebbüs" iddiasıyla müebbet artı 9'ar yıl ceza verdiği öğretmenler Cuma Özer, Deniz Turan ve Remezan Karakış’ın aile fertleri süresiz adalet nöbeti başlattı.

Valilik önünde bir araya gelen anneler, öğretmenlerin fotoğrafları ve “Adalet İstiyoruz” pankartı açtı.

Eşlerinin ve diğer yakınlarının fotoğraflarını taşıyan anneler, 79 gündür adalet için başlattıkları eylemlerinin sürdüğünü dile getirdi.

Tutuklu eşi Hülya Özer, tek taleplerinin 'Adil' yargılama olduğunu ifade etti ve Adalet Bakanlığı yetkililerine seslendi.

Öte yandan dün Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüşen tutuklu yakınlarından Hülya Özer ve Asuman Turan 'Adalet' taleplerini yazdıkları mektubu Bakan Yerlikaya'ya verdi.

Özer ve Turan, görüşme sonrası "Uzun bir süre önce başladığımız ve devam ettirdiğimiz Adalet Nöbetimizde en büyük arzumuz devlet yetkililerine sesimizi duyurmaktı. Bugün Sayın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüştük ve bizi çok dikkatli şekilde dinledi. Bizi dinleyen Sayın İçişleri bakanına teşekkür ediyoruz. Dileriz taleplerimiz yerine getirilir." ifadelerini kullandılar.