Toprak kayması sonucu evin her tarafında büyük çatlamaların oluştuğu evi iç kısımlarının rutubetle kaplandığı kiralık evde yaşam mücadelesi verdiklerini belirten Yavuz Aydın, kiralık evlerinde pahalı olduğu için ölümü beklediklerini söyledi.

Aydın,” Ben kendim tornacı ustasıyım. Van’dan beni alıp buraya getirdiler iş vereceklerini söylediler. İşte vermediler. Kalp krizi geçirerek ölümden döndüm.

AK Partili Başkan Temizlik işlerine verildi.. Fatura Basına kesildi 'Yandaş Medya' AK Partili Başkan Temizlik işlerine verildi.. Fatura Basına kesildi 'Yandaş Medya'

Birde bronşit hastasıyım. 12 nüfusum var. 7 çocuğum okula gidiyor. 15 yaşındaki çocuğum evi geçindirmek için okulu bırakıp çalışmaya başladı.

Kiralar çok pahalı olduğu için başka yere kiraya da gidemiyoruz. Her geçen gün kayan evde ölümle burun burunu yaşıyoruz. Evin içini görseniz rutubetten geçinmiyor.

Ama başka çaremiz yok kalmaya devam ediyoruz. 
Yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan ricamız bizlere yardım eli uzatmasıdır. Çocuklarım ev her an çökecek diye korku ile yatıp kalkıyor” dedi.

Img 8635 860X505Img 8631 860X505