Kentin Sümbül Mahallesinde  kablolarda meydana gelen arıza nedeniyle yaklaşık 10 saattir  mahalle genelinde  elektrik kesintisi yaşanıyor.

Mağdur edildiklerini dile getiren mahalleli VEDAŞ'a tepki gösterdi.

Özelikle bölgede vatandaşların tamamının doğalgaz kullanmasından dolayı vatandaşlar büyük mağduriyet yaşıyor.

TÜİK Verilerine Göre Hakkari'nin Nüfusu Yükselişte TÜİK Verilerine Göre Hakkari'nin Nüfusu Yükselişte

Mahalle sakinleri yaşanan durumla ilgi tepki göstererek şunları ifade etti.

“Herhangi bir açıklama yapılmadan günlük en az 10  saatlik kesintiler yaşanıyor . Arayıp arıza ihbarında bulunduğumuzda ise görevliler her seferinde farklı bir bahane bulup arıza müdahale etmiyorlar.  Buzdolaplarında yiyeceklerimiz bozuldu, gün içerisinde solunum cihazına bağlanması gereken bir komşumuz var. Vatandaşı mağdur etmeye hakları yok. Mevsime bağlı olarak havalar çok soğuk evlerimizde soba yakma şansımız hiç yok. Ekipleri aramıza rağmen sürekli iş makinası geliyor. Ekiplerimiz başka bir yerde geliyorlar diye farklı bahaneler buluyor.Bizler bu kara kışta bunu hak etmiyoruz. İl merkezinde yaşamamıza rağmen bizleri saatlerce soğukta bırakmaya kimsenin hakkı yok. Bizler özelikle mağduriyetimizin biran önce giderilemesini istiyoruz.''

Kurum yetkileri ise başka yerde arıza olduğunu ihbarın geç düştüğü ve yaşanan arızanın doğalgaz hattına akın olduğu için müdahele edemediklerini söyledi.

Arızanın yapılması için ekiplerin bölgeye sevk edildiğini ve vatadanşın mağduriyetini gidereceklerini ifade etti.