Hakkari Çukurca karayolunun 40. kilometresinde bulunan Gelinli köyünde yaşayan 7 nüfuslu Berk ailesinin evi, tıkanan menfezden dolayı sular altında kaldı.

Bahar aylarının gelmesiyle başlayan yağışlar ve yüksek kesimlerde eriyen kar suları vadiden hızla inince önüne aldığı taş ve çakılları sürükleyerek karayolu üzerindeki menfezi tıkadı.

Menfez tıkanınca kar suları bu sefer Gelinli köyünde ikamet eden Ayhan Berk'e ait evinin çevresini sardı. Suların eve girdiğini fark eden aile hemen karayolları ekiplerini aradı.

Haber verilmesiyle köye gelen ekipler, iş makineleriyle uzun bir uğraşının ardından suyun akışını değiştirerek tıkanan menfezde çalışma başlattı.

Çukurca Belediyesi Başkanı, Şirkette Çalışan 6 İşçinin İşine Son Verdi Çukurca Belediyesi Başkanı, Şirkette Çalışan 6 İşçinin İşine Son Verdi

Köy sakinlerinden Cahit Berk, her yıl böyle afetlerle karşılaştıklarını belirterek, menfezin sürekli tıkandığını ve menfez yerine köprü yapması için Hakkari Valiliği'ne ve karayollarına dilekçe verdiklerini söyledi. 

Berk, "Sular köyümüze girmiş. Çocuklar evden çıkamıyor. Evdeki tüm eşyalarımız ıslandı. Maddi zararımız var. Yetkililer bize bir çözüm bulsun. Buraya köprü yapsınlar veya bize konut yapsınlar. Her yıl böyle afetlerle karşı karşıya kalıyoruz" şeklinde konuştu.

Çalışmaların ardından köydeki sular iş makineleriyle tahliye edildi.