Hakkari’de Depreme Karşı Konteyner Sevkiyatı Başladı

Hakkari Valisi Ali Çelik, Vali Yardımcıları Buğra Karadağ ve Tayyar Emre Mahmutoğlu, Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş ve beraberindeki heyet ile birlikte Şemdinli ilçesinde AFAD’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette AFAD’ın Şemdinli’deki konteyner stoğunu inceleyen Vali Çelik, yetkililerden Şemdinli’de devam eden deprem tedbirleri ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Depreme Karşı Tedbirler

Vali Çelik, olası bir depremde geçici barınma imkânı sağlamak amacıyla kullanılacak konteynerlerin gelmeye başladığını belirtirken, Hakkari Merkeze 1000 adet, Yüksekova’ya 1000 adet ve Şemdinli’ye 500 adet konteyner gönderileceğini söyledi. Planlamalar kapsamında konteynerlerin 200 adedinin ilk aşamada Şemdinli’ye ulaştığını belirtti.

Hakkari İl Özel İdaresi'nin 5 Yıllık Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı Hakkari İl Özel İdaresi'nin 5 Yıllık Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı

İlk Konteyner Sevkiyatı

Hakkari Valisi Ali Çelik, olası depreme ilişkin planlanan tedbirler kapsamında ilk konteyner sevkiyatının Şemdinli’den başladığını duyurdu. Vali Çelik, ziyaretin ardından AFAD çalışanlarına çalışma ve faaliyetlerinde başarılar diledi.