Derecik'in tek kadın muhtar adayı.. seçimlere iddialı giriyor Derecik'in tek kadın muhtar adayı.. seçimlere iddialı giriyor

Hakkari Üniversite Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende, akademik yükseliş gösteren 30 öğretim üyesine binişleri takdim edildi.

Törene Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sait Taylan, dekanlarımız, yüksekokul müdürlerimiz, Genel Sekreteri Senar Hatim, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sait Taylan: “Bugün üniversitemizde ilk defa gerçekleştirilen akademik biniş/cübbe giyme törenine hepiniz hoş geldiniz. Bugünün bizim için bir başka anlamı da var.

 Bugün 6 Şubat depreminin yıl dönümü. Maalesef meydana gelen depremde çok ciddi kayıplar yaşadık. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da sabırlar diliyorum. 

Deprem, ülkemizin bir gerçeğidir. Ülkemizin jeolojik yapısı geçmişte olduğu gibi gelecekte de deprem üretecektir. Bizler, yapacağımız bilimsel çalışmalarla depremin muhtemel etkilerini azaltabiliriz.” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taylan, 2023 yılında akademik yükselme kaydeden öğretim üyelerini tebrik ederek, sözlerini tamamladı.

Tören, akademik kadrolarda yükselen akademisyenlerin toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

Universite 2 008