Hakkari’nin Berçelan Mahallesinde 7  nüfuslu Bayrı ailesinin kaldığı. iki katlı toprak ev son günlerde meydana gelen küçük çaptaki depremler ve yağışlarında dolayı meydana gelen toprak kaymasından dolayı hasar gördü.

Bölgeye giden AFAD ve Belediye teknik ekibi evde incelemelerde bulunarak evi tahliye kararı aldı. Evi boşaltılan Agit Bayrı yakınlarının yanına yerleşti.

Uzman Dağcılar, Heyelan Alanında Kaya Parçalarını Güvenli Bir Şekilde İndiriyor Uzman Dağcılar, Heyelan Alanında Kaya Parçalarını Güvenli Bir Şekilde İndiriyor

Kendisinin işsiz olduğunu ve elinde  bir engeli olmak üzere 7  nüfusun bulunduğunu söyleyen Bayrı, soğuk kış günlerinde açıkta kaldığını söyledi.

Bayrı,”Berçelan Mahallesinde ikamet ediyorum. Son günlerde meydana gelen küçük depremler nedeniyle evde çatlamalar meydana geldi. Artan yağışlarda daha fazla dayanamayın iki katlı toprak evimiz alt kısımlarda meydana gelen toprak kayması nedeniyle kaymaya başladı.

Evin içi ve dış kısmı kullanılamaz hale geldi. Evde inceleme yapan Hakkari AFAD ve Belediye ekipleri evi mühürleyerek tahliye etmemi istediler. Evi boşaltarak yakınlarımın yanına yerleştim.  Yetkililer ve hayırsever vatandaşlardan evimin yeniden yapılması için destek bekliyorum” dedi.

2 973 860X505Yeni Microsoft Powerpoint Sunusu 090 860X505

Hjjyu7 860X505Gytugb 860X505