Hakkari İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplum Yararına Programı TYP) kapsamında 2 kadın 4 erkek işe alınacak başvurular www.iskur.gov.tr üzerinde yapılacak.

İŞKUR'dan yapılan açıklamada, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Hakkari Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile düzenlenecek Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 6 kişilik alım yapılacağı bildirildi.

18 Eylül Pazartesi (Bugün) başlayan başvuru işlemlerinin 22 Eylül Cuma Günü biteceği belirtildi.

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde toplam 6 (2 KADIN - 4 ERKEK) kişiye yönelik düzenlenecek TYP için katılımcı başvuruları ise şu şekilde

KATILIM ŞARTLARI :

a) Kuruma kayıtlı işsiz olmak

b) 18 yaşını tamamlamış olmak

c) Emekli ve malul aylığı almamak

d) Öğrenci olmamak,uzaktan eğitim öğrencileri ve okul donduranlar da başvuramaz (Açık lise ve açık öğretim öğrencileri hariç) e) Herhangi bir yerde SGK’lı olarak çalışmıyor olmak.

f) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Aynı yıl içinde başlayan FARKLI programlara da aynı adreste oturan birden fazla kişi katılamaz.

g) Öncelikle başvuranlar arasından hane halkı geliri sıfır olan, bu gruptan yeteri kadar müracaat olmadığı takdirde ADNK Sistemine göre aynı adreste oturanların toplam kazançlarının net asgari ücretin bir buçuk katına (17.130,35 TL) kadar geliri olanlar arasından katılımcı seçimi olacaktır.

h) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS)göre aynı adreste oturanların programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk katını (17.130,35 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

i) Katılımcıların genel programlardan yararlanma süresi yirmi dört aydan dokuz aya düşürülerek sınırlı kamu kaynaklarıyla daha fazla kişinin programlardan yararlanması amaçlanmıştır. Bununla birlikte 27.09.2017 tarihinden sonra programlardan 9 ay ve daha fazla süreyle faydalanan kişilerin azami yararlanma hakkını tamamladığı kabul edilmiştir. Mezkur tarihten sonra 9 aydan az yararlanan kişiler programdan 9 aydan kalan süreleri kadar yararlanabileceklerdir.

j) TYP başvuru ve katılım şartları yönünden yapılacak kontroller sonucunda TYP’ye katılma hakkı kazanılacaktır. TYP ilanında katılım şartlarının sağlanmadığının program başladıktan sonra tespit edilmesi halinde katılımcının programdan ayrılışı yapılarak hakkında 24 ay süre ile yasaklılık ayrıca TYP mevzuatında belirtilen mali yaptırımlar uygulanacaktır. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi programdan çıkarılırlar.

Katılımcılar yukarda belirtilen tüm şartları taşımak zorundadır.

Başvurusu süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır. Program 15 EKİM 2023 tarihinde başlayacak 30 HAZİRAN 2024 tarihinde sona erecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HAKKARİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ HAKKARİ AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE ÇALIŞACAK 6 KİŞİLİK (2 KADIN - 4 ERKEK) TYP İLANI KONTENJAN DAĞILIMLARI SIRA

ÇALIŞACAĞI KURUM KONTENJAN SEÇİM YÖNTEMİ 1 HAKKARİ Aile ve Sosyal Hizmetler İl

Müdürlüğü 2 Beden işçisi (1 Erkek - 1 Kadın) % 100 Noter Kurası 2 HAKKARİ Sosyal Hizmet Merkezi

Müdürlüğü 1 Beden İşçisi Erkek % 100 Noter Kurası 4 HAKKARİ Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi

Müdürlüğü 1 Beden İşçisi Kadın %100 Noter Kurası 5 YÜKSEKOVA Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü 2 Beden İşçisi Erkek %100 Noter Kurası 6 TOPLAM : 6 KİŞİ %100 Noter Kurası *Yüksekova Sosyal

DEM Parti Çukurca'da Seçim Bürosunu büyük bir coşku ile açtı DEM Parti Çukurca'da Seçim Bürosunu büyük bir coşku ile açtı

Hizmet Merkezi Müdürlüğüne alınacak beden işçileri Kalorifer Ateşleyici belgesine sahip olanlar arasından seçilecektir. * Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar arasından % 100 Noter Kurası yapılacaktır.

NOT: Başvurular İŞKUR e-şube, ALO 170 iletişim hattı, hizmet merkezleri ve İl Müdürlüğünden yapılabilecektir.