Yeşilay Haftası Nedir?

Vali Ali Çelik, 5 Mart 1920’de kurulan Yeşilay’ın farkındalığını artırabilmek ve temiz bir toplum oluşturabilmek adına her yıl 1-7 Mart tarihleri Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır dedi.

Bağımlılık Türlerindeki Artış

Toplum genelinde ve özellikle gençler arasında bağımlılık türlerinin artması sebebiyle Yeşilay farkındalığının arttırılması büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Vali Çelik, ileri görüşlü yaklaşımlar ve kararlı politikalar oluşturarak, çözüm odaklı tedbirleri hayata geçirmeli ve geleceğimizin kirlenmesine hep birlikte engel olmalıyız dedi.

Zararlı Alışkanlıklar ve Bağımlılıklar

Vali Çelik mesajının devamında," Sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar bağımlılığının yanı sıra, aşırı internet ve bilgisayar kullanımı, aşırı telefon kullanımı ve oyun bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı zayıflatmakta ve toplumumuzu manevi değerlerimizden uzaklaştırmaktadır.

Çukurca Belediye Başkanı Demir'den açıklama Çukurca Belediye Başkanı Demir'den açıklama

Yeşilay'ın Rolü

Ülkemizde Yeşilay kurumu, Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) aracılığı ile bağımlılara ve yakınlarına rehabilitasyon hizmeti vererek toplumumuza temiz bir gelecek sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Bizler de bu konuda Yeşilay Danışmanlık Merkezleri aracılığıyla çevremizde bağımlılığı olan bireylerin bilinçlendirilmesini ve tedavi olmalarını sağlayarak bu çabaya katkı sağlamalıyız.

Çağrı ve Teşekkür

Bu nedenlerle yaşlısından gencine tüm vatandaşlarımızı Yeşilay farkındalığını artıracak faaliyetler yapmaya, herhangi bir kötü alışkanlıkta bağımlı olduğunu hisseden vatandaşlarımızı da bu bağımlılıktan kurtulmak için çaba göstermeye ve geleceğimizi güzelleştirmek için bilinçlenmeye davet ediyorum. Yeşilay’a gönül vermiş tüm emekçilerin Yeşilay Haftasını kutluyorum" şeklinde konuştu.