8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların insan hakları temelinde sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi haklar elde etmesini destekleyen, kadınlarımızın başarılarının kutlanmasına yönelik özel bir gündür.

Kadınlar;  yaşamın her alanında üretkenliğin, sevginin, merhametin ve fedakârlığın temsilcileridir. Kurtuluş Savaşı dönemi ve cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren kadınlarımız devletimizin ve milletimizin bölünmez bir bağ ile bir arada tutulmasında en büyük etken olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları tarafından kadınına verilen değer ve temel haklar, dünyada kadın haklarının gelişmesi açısından öncü rol oynamıştır. Hakkâri’miz başta olmak üzere ülkemizde birçok resmi ve sivil kuruluşumuzda kadınlarımız daha aktif rol almakta ve başarıya giden yolda en büyük yardımcılarımız olmaktadırlar.

Türkiye’nin ikinci yüzyılında kadınlarımızın hayatın içindeki katkılarının ve başarılarının katlanarak artacağından eminiz.

Hakkari'de Kar Altında 5 Metreye Ulaşan Yol Açma Çabası Hakkari'de Kar Altında 5 Metreye Ulaşan Yol Açma Çabası

Yönetimin, üretimin, bilimin, sporun, kültür ve sanatın her alanında kadınlarımızın mesleki bilgi donanımlarının daha da güçlendirilerek toplumumuza en büyük faydaları sağlayabilmeleri adına da her zaman kadınlarımızın ve gençlerimizin yanında olmak en ileri önceliğimiz olacaktır.

Bu özel günde şehit anneleri ve eşleri başta olmak üzere tüm saygıdeğer, emekçi ve fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.