8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle HATSO 'da düzenlenen etkinlikte, ilimizde gıda, turizm, güzellik, yemek hizmetleri ve tekstil sektöründe işyeri sahibi kadınlar ile işyerlerinde en çok kadın istihdamı sağlayan firmalara plaket verildi.

İlimizde tekstil sektöründe, kadın istihdamına katkı sunan Fam Tekstil yönetim kurulu başkanı İsmail Çatal, Yöresel Kıyafet Dikimevi işletme sahibi Nejla Kahraman, gıda sektöründe kadın istihdamına katkı sağlayan AHS Alışveriş Merkezi sahibi Nevzat Kazak,

333 860X505

Rey-Se Turizm THY Seyahat Acentesi sahibi Reyhan Ağacanoğlu, S.S.Hakkari Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi yönetim kurulu başkanı Sibel Adıyaman, yemek hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren Elif Kahvaltı Salonu işletme sahibi Neslihan Faruk, Wella Kuaför Salonu güzellik merkezi işletme sahibi Berivan Bor ile Şimşek İnşaat Eğitim Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yönetim kurulu başkanı ve TOBB Hakkari KGK Başkan Yardımcısı Yeşim Şimşek’e,  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” anısına plaket takdim edildi.

Hatso Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş yaptığı açıklamada; hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır.

Kadınlarımız milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler. İş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok hissettirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız.

Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında, hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başladıklarını memnuniyetle görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor. 

222 860X505

Bu duygularla ülkemizde kadınların şiddete maruz kalan değil başarı hikâyelerinin anlatılması temennisi ile tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum” dedi. Tüm kadınlarımız adına temsili olarak yapılan bugünkü etkinliğin devamlı olarak sürdürüleceğini belirtti.

Yüksekova'da Gözaltına Alınan 12 Kişi Serbest Bırakıldı Yüksekova'da Gözaltına Alınan 12 Kişi Serbest Bırakıldı

TOBB Hakkari İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Başkanı Sevda Keskin de; tüm emekçi kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayarak, bu anlamlı etkinliği düzenleyen HATSO Başkanı Servet Taş ile HATSO yönetimine teşekkür etti.

Kadınlara yönelik baskı ve şiddete karşı omuz omuza verilen mücadelenin yıldönümünde,  istihdamda, eğitimde, siyasette, sivil toplum örgütlerinin karar alma organlarında Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini sağlamak adına daha çok dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz” dedi.

 Kadınlar yaşamın kaynağıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bugün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. 
Unutmayalım “güçlü kadın güçlü ekonomi” demektir.

Bu doğrultuda Hakkari'li kadın girişimcilere güvenimiz tamdır ve bu şehirden daha fazla başarı hikâyeleri çıkacağına inanıyorum. Yeter ki değişen dünya düzenini hep birlikte doğru okuyalım ve yol haritamızı güncelleyelim.
Dünyada kadına bakış açısı geleceğimizi belirlemede en belirgin konu başlığıdır.

Bu da, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, kadın cinayetlerinin olmadığı, eğitim haklarının daha fazla verildiği, iş dünyasında eşitliğin sağlandığı, ekonomideki yerlerinin güçlendirildiği, kadın girişimcilerimizin daha çok teşvik edildiği bir toplum olmaktan geçer. 

Tüm üreten, değer katan, güçlü kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun.
Hatso'da düzenlenen etkinlik sonunda, Hatso Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş ve Başkan Yardımcısı Fazıl Özkan, tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü tekrar kutlayarak, TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Başkanı Sevda Keskin'e, Hakkari iş dünyası adına çiçek takdim ettiler.