TÜBİTAK lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmalarına, Hakkari’den toplam 72 başvuru olurken, Hakkari Anadolu Lisesi 40 proje başvurusuyla Hakkari’de yarışmaya en çok proje gönderen okul oldu.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenecek olan ‘Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması’na, Hakkari'yi temsilen katılan Hakkari Anadolu Lisesi, 40 proje başvurusu yaparak yüzde 55,5 pay oranı ile Hakkari’den en çok proje başvurusu yapan okul olarak büyük bir başarıya imza attı. 

 TÜBİTAK 40, e TWİNNİNG 3, TEKNOFEST 2 ,SIFIR  ATIK 2, LİSELERDE BİLİM UYGULAMALARI 7, DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ 

projeleri ile kentteki tüm okulları geride bırakarak lisede proje modelli eğitim  anlayışının gücünü ortaya koydu.

İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz: “TÜBİTAK, Avrupa Birliği gibi değerli projeler hususunda yapılan çalışmaları, çok önemli buluyorum.

Bu projeler ile öğrencilerimizin, günlük hayatta karşılaşılan problemlere çözüm bulmalarını, bilimsel çalışmalar gerçekleştirebilmelerini, bilimsel araştırma yöntemleri ve bilim etiğini öğrenmelerini, bilimsel süreç ve yaşam becerilerini kazanmalarını, takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve şartlarla karşılaşmalarını amaçlıyoruz,” dedi.      

Okul müdürlerinin bir okulun başarısındaki en önemli faktör olduğunu belirten Müdür Yılmaz: “Okul müdürü başarılıysa okul da başarılı olur ve okul müdürü bunu ancak öğretmenlerle başarabilir.

Yüksekova’da ILS Cihazı Kurulması Planına Karşı Halk Protestosu Yüksekova’da ILS Cihazı Kurulması Planına Karşı Halk Protestosu

Eğitim ordumuzun ana unsuru öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizle de iyi bir iklim yakalandığında başarısız olma şansınız yoktur. Projelere katılım oranlarıyla ilimizin başarıyla anılmasında, gayret gösteren ve emek veren Hakkari Anadolu Lisesi Ailesi başta olmak üzere diğer okullarımızın, tüm yönetici ve öğretmenlerini tebrik ediyorum,” dedi.