Hakkari Valiliği ve Belediyesi tarafından Kış ve doğa turizminin geliştirilmesi amacıyla kentten 12 kilometre mesafede bulunan 2 bin 800 rakımı Merga Bütan Kayak Merkezi'nde yapılan "5. Kar Festivali"ne Hakkari il, ilçe ve değişik illerden katılım oldu.

Belediyenin 35 araçla vatandaşları ücretsiz taşıdığı festival iki gün devam etti. Renkli görüntülere sahne olan festivalde yamaç paraşütü ve meşaleli kayak gösterileri ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

Hakkarili sanatçı Fuat Ege'den DEM Parti için seçim müziği Hakkarili sanatçı Fuat Ege'den DEM Parti için seçim müziği

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Hakkari başta olmak üzere il, ilçe ve değişik illerden festivale katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Vali Ali Çelik, gençlerin arasına girerek kar kütleleri üzerinde otararak Pinhani grubu konserini izledi.

 Gençler Vali Ali Çelik’e sarılarak hatıra fotoğrafı çektirmek için adete birbirleri ile yarıştılar.

 Müzik dinletisinin sunulduğu, vatandaşların halay çekip eğlendiği festivalde sahne alan Pinhani grubu ve Collective  Colemerg grubu ve Hakkari Belediyesi Sanat Topluluğu Halk dansları birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Şarkılara eşlik eden vatandaşlar, unutulmaz saatler yaşadı.

AK Parti Hakkari İl Başkanı Av. Zeydin Kaya, festivalde dereceye girenlere ödüllerini vererek, tüm katılımcılara teşekkür etti.