Tahir Elçi davasında duruşmayı terk eden hakim ve heyet devam kararı aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tahir Elçi davasında duruşmayı terk eden hakim ve heyet devam kararı aldı
Abone ol
Diyarbakır Barosu'nun eski başkanı avukat Tahir Elçi cinayetine ilişkin açılan davanın duruşmasında avukatlara tepki gösteren mahkeme başkanı, duruşma salonunu terk etti. Baro Başkanı Nahit Eren'in heyetle görüşmesi sonrası devam kararı alındı.

Katledilen Diyarbakır Barosu'nun eski başkanı Tahir Elçi cinayetine ilişkin açılan davanın duruşması 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada, bir avukata tepki gösteren mahkeme başkanı, duruşmayı bitirme kararı aldı.

Avukat Neşet Giresun, mahkeme başkanına "Eğer yargı tarihinize, çocuğunuza bir hikaye bırakmak istiyorsanız, Tahir Elçi dosyasında gereğini yapın" diye çağrıda bulundu. Mahkeme başkanı kızarak, "Benim çocuğumu karıştıramazsınız" dedi. Avukatlar, hakimin azarlar tarzdaki konuşmasına tepki göstererek alkışladı. Mahkeme başkanı bunun üzerine de "Böyle yargılama olmaz" diyerek salonu terk etti. Ardından mahkeme üyeleri ve savcı da salondan çıktı.

Avukat Mehmet Emin Aktar, "Tahir Elçi cinayeti davasında mahkeme heyeti, taleplerimiz karşısında zorda kalınca duruşma salonunu terk etti" dedi.

Daha sonra Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren’in mahkeme başkanı ve heyetiyle yaptığı 1 saatlik görüşmenin ardından duruşmaya yeniden devam etme kararı alındı.


Erdoğan'dan yine 'kara harekatı' mesajı: Bizim için en uygun zamandaÖnceki Haber

Erdoğan'dan yine 'kara harekatı' mesajı:...

HATSO'dan Garanti Bankası açıklamasıSonraki Haber

HATSO'dan Garanti Bankası açıklaması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar