Kılıçdaroğlu, eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’yi başdanışman olarak atadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu, eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’yi başdanışman olarak atadı
Abone ol
CHP'ye katılan eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanlığına atandı. Elçi, 27 Ekim’de bir grup arkadaşıyla CHP’ye katılmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’yi Başdanışman olarak atadı. Kılıçdaroğlu, bir süre önce CHP’ye katılan ve rozet takan Elçi’yi “hukuki ve siyasi” konularda çalışmalar yapmak üzere başdanışman olarak görevlendirdi.

NUŞİREVAN ELÇİ KİMDİR?

Av. Nuşirevan Elçi, 1968 yılında Cizre'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Cizre’de, yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1994 yılında Hür Kürtler platformunda yer aldı. 1996 yılında amcası olan, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Şerafettin Elçi’nin genel başkanı olduğu Demokratik Kitle Partisinde yer aldı. 2006 yılında kurulan KADEP'in kurucuları arasında yer aldı. 1999 yılında Cizre'de avukatlık mesleğine başladı.

2001-2004 yıllarında Mardin Bölge Barosu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2004 yılında Şırnak Barosu’nun kuruluş işlemlerini tamamladı ve 2004-2006 yıllarında Şırnak Barosu Başkan Yardımcılığı, 2006-2021 yılları arasında Şırnak Baro Başkanlığı görevlerini yürüttü. Evli 4 çocuk babası.

Nuşirevan Elçi, 27 Ekim’de bir grup arkadaşıyla CHP’ye katılmıştı. Elçi’nin rozetini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu takmıştı. 


Karamollaoğlu: Bu ülkenin üç harfli sorunu AKP, MHP ve RTEÖnceki Haber

Karamollaoğlu: Bu ülkenin üç harfli soru...

Demirtaş'tan Mızraklı paylaşımı: Merak etmeyin devran dönüyorSonraki Haber

Demirtaş'tan Mızraklı paylaşımı: Merak e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar