HDP Hakkari İl Örgütü; Deprem mağdurları için dayanışma çağrısı yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HDP Hakkari İl Örgütü; Deprem mağdurları için dayanışma çağrısı yaptı
Abone ol
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Örgütü, deprem mağdurlarıyla dayanışma çağrısı yaparak, “Gün dayanışma günüdür” paylaşımı yaptı.

Merkez üssü Maraş'ın Pazarcık ilçesi olan art arda meydana gelen depremlerde, 2 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti. Büyük bir yıkıma neden olan depremin ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Örgütü enkaz bölgelerine dayanışma çağrısı yaptı. 

HDP yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Değerli Hakkari Halkı Maraş, Antep başta olmak üzere 10 ilimizi kapsayan büyük bir deprem felaketi yaşanmış bulunuyor. 

Öncelikle ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Zaman acil dayanışma ve yardımlaşma zamanı. Parti olarak yaşanan acının bir nebze dindirilmesi  için acı günlerde ortaklaşmanın , dayanışmanın en güzelini  yapmış  Hakkari halkının  yardım seferberliğine katılmasını bekliyoruz. Gün beraber yaraları sarma günü bu soğuk şartlarda yürekleri ısıtmak için her şekil de her sorumluluğu  almaya hazırız.

HDP yönetimi olarak bu anlamda zarar gören ve mağdur ailelerin yanında olmayı görev bilerek  halkımızı yardım seferberliğine davet ediyoruz. HDP il binamız yapacağınız  yardımlarınız için sürekli açık olacak" ifadelerine yer verdi. 


CANLI BLOG | Maraş'ta 7,7'lik deprem: 10 ilde 2 bin 379 ölüÖnceki Haber

CANLI BLOG | Maraş'ta 7,7'lik deprem: 10...

Hakkarili Öğretmen Mücahit Tunç anne ve babasını kurtarırken enkaz altında kaldıSonraki Haber

Hakkarili Öğretmen Mücahit Tunç anne ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar