Hakkâri'nin Yapısal Sorunları Doğru Projelerle Çözülmelidir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hakkâri'nin Yapısal Sorunları Doğru Projelerle Çözülmelidir
Abone ol
İzmir Büyükşehir Belediyesi Mühendisi İSG Uzmanı Koordinatör Nevzat Kızılban, Hakkari'nin yapısal sorunlarına ilişkin bir yazı kaleme aldı.


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 23 yıllık teknik ve idari Deneyime, akademinin 550 farklı hayatın her alanı ile ilgili sertifikalı eğitime dayanarak Hakkari'nin kangren haline gelmiş yapısal sorunlarını doğru ve kalıcı projelerle çözümeye çalışıyorum. 

Bu büyük yapısal sorunlardan 7 tanesinin kalıcı çözümü için ilgili bakanlıklar nezdinde çalışmalar yürütüyorum ve iyi bir mesafe aldım. 20 bin kişiye iş aş imkanı sağlayacak projelerdir.

Maalesef sizler bugüne kadar kenti yönetme yetkisini sorunlardan habersiz kişilere verdiniz. Bakın İzmir 5 milyon nüfusa sahip bir kenttir, çevresinde su kaynağı dere ve çaylar yok denecek kadar az, yağmur sularını 6 âdet barajda toplayıp yılın 365 günü 24 saat kesintisiz artırılmış sağlığa uygun su sağlıyoruz.

Hakkâri çevresi dört bir yanında, Berçelan, Erziki, Deze, helel, geçitli vs dere çay ve nehir su kaynakları ile dolu 78 bin nüfuslu küçük bir kenttir ve günlük 2-4 saat musluklardan maalesef sağlığa uygun olmayan su akıyor, bu küçücük bir örnektir. Artık bunu yapmayınız, bu ağır sorunlar siz halkımızı mağdur ediyor ve göç ettiriyor.

Bakınız şahsım ve bir hemşehriniz olarak bu ağır sorunları uzaktan takip edip bakanlıklar nezdinde çözmeye çalışıyorum ve bu şekilde çözmenin kolay olmadığını bilmelisiniz. Hakkari'mizin geleceği için bunu dostlarınız ile paylaşınız. 


Demirtaş'ın 'Saray'ı kadınlara tahsis edelim önerisine, Kılıçdaroğlu, 'Gayet güzel bir öneri' dediÖnceki Haber

Demirtaş'ın 'Saray'ı kadınlara tahsis ed...

Dizeyi: Kürtler Hint-Avrupalı ve Hindistan’a yakın bir millettirSonraki Haber

Dizeyi: Kürtler Hint-Avrupalı ve Hindist...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar