Hakkari'de 3 kişi tutuklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hakkari'de 3 kişi tutuklandı
Abone ol
Hakkari ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 24 kişiden Naif Beyter, İzzet Akdoğan ve Fatih Kurt tutuklandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Yeşil Sol Parti'nin yüksek oy aldığı kentlerde gözaltı operasyonları hız kesmeden sürüyor. Yeşil Sol Parti’nin 14 Mayıs seçimlerinde 3'te 3 yaptığı Hakkari ve ilçelerinde sabah saatlerinde birçok eve baskın düzenlendi.  Edinilen bilgilere göre 57 evde yapılan baskınlarda en az 24 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda kişinin evde olmadığı ve bazılarının da sonrada ifadeye çağrıldığı öğrenildi. “Örgüt propagandası” ve “örgüt üyeliği” suçlamasıyla gözaltına alınan 24 kişi il ve ilçe emniyet müdürlüklerinde ifadeleri alınarak Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

20 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Hakkari ve ilçelerinde 57 eve yapılan baskınlarda gözaltına alınan 20 isimden Gökhan Aksu, Fatma Yiğit, Ömer Çıtak, Asiye Rojbin Şahinoğlu, Berdan Özdel, Remziye Ürgün, Yusuf Şahinoğlu, Helin Yiğit, Vedat Doğan, Barış Kameri, Bedran Öğmen,  Ferdi Güneyli, Mehmet Erbaş, Fatih akbaş, Bünyamin Seven, Fikret Sayın, Mehmet Seven, Fatih Kurt, Fedakâr Töregün, Agit Kaya savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

3 TUTUKLAMA BİR ADLİ KONTROL ŞARTI KARARI

Savcılık tarafından ifadeleri alına Fatih Kurt, İzzet Akdoğan, Yeşil Sol Parti çalışanları Naif Beyter ve Musa Yiğit sanal medya paylaşımlarının yanı sıra “örgüt propagandası” gerekçe gösterilerek, tutuklama talebiyle Hakkari Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hakimlik ise Fatih Kurt, Naif Beyter, İzzet Akdoğan’ın “örgüt propagandası” yaptıkları iddiasıyla tutuklanmasına, Yeşil Sol Parti il örgütü yöneticisi Musa Yiğit hakkında ise adli kontrol şartları tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.

Tutuklama kararının ardından Kurt, Beyter ve Akdoğan’ın Van Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edilmesi bekleniyor.


Muhammet Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarıldıÖnceki Haber

Muhammet Yakut hakkında kırmızı bülten ç...

Resmi Gazete'de yayımlandı: Devlete olan borçların yapılandırma son başvuru süresi 30 HaziranSonraki Haber

Resmi Gazete'de yayımlandı: Devlete olan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar