Gelecek Partisi Hakkari Belediye Başkan adayı Kitan Tan, kadınları dışlayan ve ötekileştirenlerle çalışmak istemediğini ifade ederek yazılı bir açıklamada bulundu.

Tan, "Değerli Halkım sizlerde bilirsiniz ki Genel Merkez tarafından ve Sayın Ahmet Davutoğlu ve il Başkanı Nevzat Dağlar ve beni Hakkari belediye Başkanlığı adayı olarak gösterildik. Genel merkezde tüm medya karşısında Anons yapılıp tanıtıldık. Fakat nedense benim sevenlerimin arkamda olduğunu görüp çekemedikleri için Yüksekova Gelecek Partisi İl Başkanı ve yanındaki Yüksekova teşkilatı benim ildeki oy potansiyelinin yükseldiğimin farkına vardılar.

'KADIN ADAY OLMASIN'

Onların genel merkez tarafından değerlerinin aşağı ineceğini görecekleri için biz Hakkari teşkilatından habersiz gelip ildeki diğer parti başkanlarıyla görüşüp bir kadın adayı olmasın sizden birini bırakalım demişler ve bunu da benim adaylığım gerçekleştikten sonra yapıyorlar.

'İL BAŞKANIN HAKKARİYE UĞRADIĞI YOK'

Biz kadınların resmen yok sayıyorlar il başkanı bunu kendi menfaatleri doğrultusunda yapıyor. Dört yıldır il başkanıdır doğru düzgün Hakkari' ye uğradığı yok ve Parti'nin varlığından bile haberleri yok. Genel merkezde gönderilen her türlü yardımları bile il adına alıp Yüksekova'da dağıtıyor. Bizler bunun farkına vardığınızda dolayı da ayağımızı kaydırmaya çalışıyorlar.

'İŞİN İÇİNDE TİCARET BOYUTU VAR'

Benim yetki belgem gelmesine rağmen Yüksekova'da Çarşamba gününde beri halan elime ulaştırmamışlar. Buradan da anlaşıldığı gibi beni halkıma karşı mahcup etmeye çalışıyorlar. Ama işin içine ticari boyutun girdiğini söyleyebilirim de o yüzden ortak aday çıkartmaya çalışıyorlar.

İnsanların onurunu zedeleyecek hareketlerde bulunuyorlar. Değerli Hakkari halkımın benim dürüstlüğümden şüphelerinin olmayacağını düşünüyorum. Halkım şunu diyorum Kesinlikle kendi çizgisini bilmeyen parti ve teşkilatlarının arkalarından gitmesinler. Kesinlikle Liyakat ten Adaletten Eşitlikten vb söyleyemediğim bir çok sözün Gelecek partisinde olmadığı anlaşılıyor. Halkımın  Gelecek Partisiyle ortak aday çıkaran partilere dahi oy vermelerini istemiyorum. Çünkü hep kendi menfaatleri doğrultusunda yol kat ettikleri ortadadır.. Tüm Hakkari halkımı saygıyla selamlıyorum. Gelecek Partisi Kadın Kolları Baskanlığından  Gelecek Partisi Tüm Görevlerinden istifa ediyorum ve Kadınlarımıza değer vermeyen insanlarla çalışmak istemiyorum" dedi.

ASRİAD Lideri Yıldız, Hatso Ofisini Ziyaret Etti ASRİAD Lideri Yıldız, Hatso Ofisini Ziyaret Etti