Nöbet eylemlerinde 'İrade gaspına son verin' çağrısı Nöbet eylemlerinde 'İrade gaspına son verin' çağrısı

Aygül Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı korumalarının saldırısına uğradığını öne sürdü.

Sağlık görevlilerinin ilgilendiği anlara dair kanlar içinde kalmış fotoğraflarını paylaşan Sinan Aygül, saldırganların belediyeye ait araçtan inerek arkadan kafasına vurduktan sonra küfrederek, "Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin” diye tehditte bulunduklarını söyledi.

Aygül paylaşımında, “Biraz önce Tatvan'da belediye başkanı Mehmet Emin Geylaninin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfredek "Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin" diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum” ifadelerini kullandı.

Sinan Aygül’ü arayan Rûdaw muhabiri Abdulselam Akıncı’nın aldığı bilgiye göre, Sinan Aygül bugün 15.30 sularında tedavi olduğu diş hekiminin muayenehanesindem çıkarken arkadan saldırıya uğradı. Belediye Başkanı Geylani’nin polis koruması ve bir belediye memurunun saldırdığı ve saldırıda Aygün’ün elmacık kemiğinin kırıldığı ve plastik cerrahi servisine sevkedildiği belirtildi.

Belediye başkanı yalanladı

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise Aygün’ün iddialarını yalanladı.

Emin Geylani Twitter hesabından Sinan Aygül’u etiketleyerek, “Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğmiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygüle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen Belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz. @sinanaygul” dedi.