Filistin İçin Bin Genç Eylemi

10 Gözaltı

Filistin İçin Bin Genç grubundan 10 kişinin evi basıldı ve gözaltına alındılar.

Filistin İçin Bin Genç Grubunun Paylaşımı

X hesabından paylaşım yapan Filistin İçin Bin Genç şunları aktardı:
"Soykırıma petrol tedariğini kesin dediğimiz Socar eylemimizden sonra bu sabah 10 arkadaşımız şafak operasyonuyla gözaltına alındı! 'Helal olsun' demek yetmez, şahitsek ses çıkarmak zorundayız. Yüreği Filistinle atan herkesi dayanışmaya, siyonistlerin avukatlığına soyunanlara karşı intifada saflarına çağırıyoruz. Filistinle dayanışmak suç değil, #Suçİsrailleİşbirliğidir"

Geçmiş Eylemler ve Sonuçları

İsrail ile tüm ilişkilerin kesilmesini isteyen Filistin İçin Bin Genç grubu, geçmişte birçok ses getiren eyleme imza atmıştı. Grup, Taksim İstiklal Caddesi’nde yaptıkları eylem sebebiyle polis tarafından işkenceyle gözaltına alınmış, bu durum kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.

Sonrasında ise Ticaret Bakanlığı, İsrail ile ticaretin kısıtlandığına dair bir genel paylaşmıştı. 2 Mart’ta ise Türkiye’nin İsrail ile tüm ilişkilerini dondurduğu açıklanmıştı.

Elvan Ailesi'nden Açıklama: Emri Verenler Hala Yargılanmadı, Katil Serbest Elvan Ailesi'nden Açıklama: Emri Verenler Hala Yargılanmadı, Katil Serbest

Filistin destekçisi grup geçtiğimiz gün de Azerbaycan menşeli SOCAR şirketinin binasına gitmiş, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı üzerinden İsrail ile petrol ticaret yapan kuruluşu protesto etmişti. DUVAR