Kulis bilgilerine göre: AK Parti, parlamenter sisteme geri dönüş konusunu değerlendiriyor Kulis bilgilerine göre: AK Parti, parlamenter sisteme geri dönüş konusunu değerlendiriyor

DEM Parti Bingöl Belediye Eşbaşkan adayları Aydın Bürçün ve Çiçek Ariç ile Sancak Belediye Eşbaşkan adayları Selahattin Koçin ve Arzu Köysüren de Bakırhan'a eşlik etti. Bakırhan ve beraberindekiler, belde girişinde davul ve zurnalarla karşılandı.

"Hizmetsizlik Var"

Parti binası önünde konuşan Bakırhan, "Çok şirin ve güzel bir beldemiz var, ama içeri girdiğimiz zaman gerçekten bir hizmetsizlik var” dedi. AK Partili belediyelerin hizmet sağlamadığını söyleyen Bakırhan, "Buranın insanı bizim insanımızdır. Diğer Kürt illerindeki baskıyı yaşamış bir halkımızdır.

Olanakları Seferber Edeceğiz

Partisine destek isteyen Bakırhan, "Eğer Sancak Belediyesi’ni biz alırsak emin olun Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir belediyelerinin olanaklarını burayı kalkındırmak için seferber edeceğiz" diye kaydetti. “Partimiz sizin diliniz için mücadele ediyor” diyen Bakırhan, “İki kelime Kürtçe konuştuğumuz için ‘bilinmeyen dil’ diyor Meclis Başkanı.

'Hesap Sorma Günü'

Bakırhan, şunları söyledi: "Kürt’ün evi DEM Parti'dir. 31 Mart’ta kendi canlarınıza oylarınızı vermenizi bekliyoruz. Sancak 20 yıldır görmediği hizmetleri görecek, gençlerimiz göç etmeyecek. Dilimizi yok sayan, doğamızı talan eden, belediyeyi borç batağına sürükleyenlerden hesap sorma günü 31 Mart’tır." MA