Yüksekova Devlet Hastanesi’nde 2 ay önce göreve başlayan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emrah Köksal ilçede daha önce  hiç yapılmayan ameliyatları yaparak birçok ilke imza atıyor. Dr. Köksal bir hafta içerisinde iki başaralı ameliyat gerçekleştirdi.

İlk olarak yolda düşmemek için çöp konteynırına tutunduğu esnada  sol serçe parmağı kopan Zekeriya Gümüşgöz ’ün parmağını diken Dr. Köksal, 2 gün önce ise Mehmet Tahir Dikçe isimli işçi geçirdiği iş kazası sonucu ezilen parmağını geçici olarak paketleme yöntemiyle karın bölgesine yerleştirdi.

“ HASTAMIZIN TAMAMEN KOPMUŞ OLAN PARMAĞINI DİKTİK”

Zekeriya Gümüşgöz isimli hastasının operasyon sürecini anlatan Köksal,  daha önce bölgede hiç yapılmayan Parmak rekonstrüksiyon ameliyatı yaptığını belirterek “Parmak rekonstrüksiyon ameliyatı birçok merkezde yapılamayan bir ameliyattı. 6 Saat süren zorlu bir ameliyat oldu. Hastamızın tamamen kopmuş olan parmağını diktik. Bu ameliyat bölgede ilk defa gerçekleşiyor. Tabi hastanemizde mikroskop olduğu için bunu yapabildik” dedi.

“PARMAĞINI KURTARMAK İÇİN KARNINA GÖMMEYİ TERCİH ETTİK”

2 gün önce ise Mehmet Tahir Dikçe adlı hastanın kopan parmağını paketleme yöntemiyle karın bölgesine yerleştirildiğini ifade eden Dr. Köksal, Hasta bize geldiğinde 4’üncü parmağının yumuşak dokusu dediğimiz kısmı tamamen kopmuş vaziyetteydi. Kemik açıktaydı, kemiğin etrafını örtecek herhangi bir doku olmadığı için mecburen parmağının kısaltılması veya yeni bir doku ile kaplanması gerekiyordu. Hastamızda özellikle parmağının kısaltılmasını istemedi. Bizde parmağını kurtarmak için karnına gömmeyi tercih ettik. Dokuyla bütünleşen parmağını 3 hafta sonra karnından çıkartacağız. Parmağının  durumuna göre uygun tedaviye devam edeceğiz.

Köksal son olarak her iki hastanın tedavi sayesinde kısa süre içinde parmaklarını rahatlıkla kullanmaya başlayacağını aktardı. Yuksekovahalkınsesi

Hakkari Milletvekilleri Bartın ve Düşünmez’den Yüksekova Belediyesi'ne ziyaret Hakkari Milletvekilleri Bartın ve Düşünmez’den Yüksekova Belediyesi'ne ziyaret

2 329 860X5055 147 860X5056 110 860X505