Türkiye'deki ekonomik kriz derinleşirken, geçim sıkıntısı çeken bazı ailelerin bebeklerini internet üzerinden sattığı iddia edildi. İlanlarda, bebeklerin fotoğrafları veya ultrason görüntüleri yer alıyor.

Cumhuriyet gazetesinden Mehmet İnmez'in haberine göre, Kırıkkale’de bir anne 55 günlük kız bebeğini 100 bin TL karşılığında internet sitesinde ilana koyarak pazarlık yaptı. Kimliği ve doğum raporu olmayan bebek için "açıklama" notunda "Borçlarım var. Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları ve bebeği aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim” denildi. Buna göre aile, bebeğin fotoğrafını da paylaştı.

Bir anne ise 40 günlük bebeği olduğunu ücret karşılığında güvendiği kişiye bebeğini vereceğini yazdı. Ücreti yüz yüze yapılan görüşme ve güven sonrası belirteceğini de not düştü.

İLANDA ULTRASON FOTOĞRAFI

Antalya’da ise 23 yaşındaki bir anne doğumuna 30 gün kalan kız bebeğini 110 bin TL’ye internet üzerinden satışa koydu. İlanda bebeğin doktor kontrolleri ve ultrason fotoğraflarını da paylaşan kadın, “Acilen bebeğimi vermek istiyorum” dedi. Hamile kadın, doğum masraflarını da alıcının ödemesi gerektiğini özellikle belirtti. Bebek ilanları altına bazı aileler de para karşılığı bebek satmanın vicdansızlık olduğunu, bedelsiz bebeği sahiplenmeye hazır olduklarını yazarak telefon numaralarını bıraktı.

Beyoğlu'nda Silahlı Saldırı: Bir Kişi hayatını kaybetti 4 yaralı Beyoğlu'nda Silahlı Saldırı: Bir Kişi hayatını kaybetti 4 yaralı

'HASTANEDE KENDİLERİ DOĞUM YAPMIŞ GİBİ İŞLEM YAPILDI'

Cumhuriyet, internet üzerinden bebek alanlarla da görüşerek ne kadar ödediklerini yazdı. Habere göre, İzmir’de bir aile, 45 bin TL vererek bir üniversite öğrencisinden bebeği aldığını söyledi. Başka bir aile ise hastane masraflarını ödeyerek bebeği kendileri doğum yapmış gibi hastaneye kimliğini vererek üzerine geçirdiklerini anlattı. (Kaynak)