Hakkarigücü deplasmanda mağlup oldu Hakkarigücü deplasmanda mağlup oldu

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ve Şube Müdürü Oktay Kızılkaya ile birlikte, “Hakkâri Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi ve Kültür Yarışmaları”nda, birinci olan Hakkâri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Yunus Emre Ortaokulu Müdürlerini, öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul etti.

Yarışmalarda derece elde eden öğrencilerle makamında bir araya gelen Vali Çelik, öğrencileri disiplinli çalışmaları, kendilerini geliştirmeleri ve başarıları nedeniyle tebrik ederek, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Vali Çelik, devamında öğrencilerle gelecek hedefleri hakkında bir süre sohbet etti ve tavsiyelerde bulundu.

Vali Çelik, Hakkâri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Yunus Emre Ortaokulu Müdürleri ve öğretmenleriyle de eğitim faaliyetleri ile okullarındaki ihtiyaçlar hakkında sohbet ederek bilgiler aldı.

Vali Çelik, düzenlenen yarışmalarla ilgili olarak; bilgi ve kültür yarışmalarının, teknoloji ve insan yaşamının iç içe geçtiği günümüzde, öğrencilerin eğitim hayatında olumlu katkılar sağladığını ifade etti ve “Bu heyecanlı yarışmalarda, öğrencilerimiz, hem eğlenceli anlar yaşadılar hem de bilgi düzeylerini arttırdılar. Yarışmaların, il geneli organize edilmesinde görev alanlara ve bu başarıda emeği geçen yöneticilere, öğrencilerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimize ve çok değerli anne babalarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Dsc04292 860X505Img 5901 860X505