Kalabalık bir heyetle seçim ofisine gelen emekli vali İsmet Bayhan, İsmet Ölmez’in Hakkâri için bir şans olduğunu söyledi.

Hakkâri AK Parti Bürosuna ziyaretler kapsamından Jirki Aşiret Lideri Tahir Adıyaman, Emekli Vali Yardımcısı İsmet Bayhan ve beraberindeki kalabalık heyet büroya gelerek Hakkâri Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez’i tebrik etti. Gelen vatandaşları karşılayan Hakkâri Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, seçim bürosunun herkese açık olduğunu söyledi.

Hakkari'de Elektrik Kesintisi Esnaf ve Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu Hakkari'de Elektrik Kesintisi Esnaf ve Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu

Burada açıklamada bulunan Emekli vali İsmet Bayhan, İsmet Ölmez’in adaylığı Hakkâri için bir şanstır’ dedi. Bayhan; ‘Değerli hemşerilerim 3 defa siyaset için denedim ama Allah nasip etmedi. 2007’den beri siyasetten elimi çekmişim. Şuanda bile çok teklifler geliyor.

Ama ben siyaset defterinin kapattığını söyledim. İsmet Ölmez’in adaylığını büyük bir heyecanla karşıladım. Ben siyasetten her ne kadar ilişkimi kesmişsem de Hakkâri için İsmet Ölmez’in başarısı için elimizden geleni yapacağız. İsmet Ölmez’in adaylığı Hakkâri meselesidir.

Bu son günlerde seçim aylarında canla başla Hakkâri için İsmet için çalışacağız. İsmet Ölmez ne yaparsa kendisi için değil de Hakkâri için yapar. Hakkâri artık nefes alamaz hale gelmiş.

İsmet Bey’in adaylığını bizim için Hakkâri için şanstır. Çünkü Hakkâri en yoksul bir şehir olarak biliniyor. Hakkâri göç alan bir il değil göç veren bir ildir. Hakkâri coğrafi konusunda çok iyi bir konumda iki ülkeye sınır bir il. üç sınır kapısı var bunların daha canlanması gerekir.

25D13275 36Dd 42Fc 8Fc9 6Fc56F3633Ae

Örnek Silopi kapısına bakın tüm dünyanın merkezi haline gelmiş. Hakkâri maden konusunda çok zengin bir yer sınır kapılarımızla bunu değerlendirmeliyiz.’’ Dedi.

Jirki aşiret lideri Adıyaman ise, ‘Kimse İsmet Bey’e aşiret gözüyle bakmasın. Çünkü İsmet Bey Ertuşi Pinyanişi adayı değildir. Hakkâri’nin adayıdır. Hepimiz elimizden geleni yapıp sahip çıkmalıyız’ dedi.