Kurulduğu günden beri engellilerin sorunları ile yakından ilgilenen ve ihtiyaç sahibi engellilere yardım eli uzatan Hakkari Gençlik engelliler Derneği engelli vatandaşa el uzatmaya devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 11.44.05 860X505

Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu, Hakkari'nin Şemdinli ilçesin'de ikamet eden  Yusuf Karataş %95  Özel Gereksinimli Yusuf için 

Hakkari Emniyet ekipleri dolandırıcılık konusunda uyardı Hakkari Emniyet ekipleri dolandırıcılık konusunda uyardı

1:Adet Akülü araba

1:Adet Manuel Kluzetli Tekerlekli Sandalye  desteğinde bulundu.

Yapılan destek ile ilgili açıklamalarda bulunan Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu hayırseverlerin desteğiyle temin ettikleri Akülü araba ve Manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan Yusuf kardeşimize verdiklerini söyledi.başkan Aydoğdu Yusuf kardeşimizin en büyük Hayali olan Akülü Arabası olup Okula gitmesi ve dışarı çıkıp arkadaşlarıyla gezmesiydi Şükürler olsun'ki Özel Gereksinimli kardeşimiz Yusuf'un Hayalini gerçekleştirdik.Semdinli ilçesinde yaşayan Karataş ailesinin evine giderek hayırsever vatandaşların desteğiyle alınan Akülü araba ve Manuel Kluzetli Tekerlekli Sandalyenin kurulumu gerçekleştirerek Karataş ailesine teslim etti. Yusuf Karataş''ın yeni arabasına bildirip bir süre gezdiren Başkan Aydoğdu, Özel   gereksinimli kardeşimizin artık  Annesinin   kucağın'da değilde Akülü arabasın'da geleceğinin mutluluğunu  yaşayacaktır dedi.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 11.44.04 860X505

Coğrafya tanımaksı'zın tüm engelleri aşmak için mücadele ettiklerini ifade eden Aydoğdu, ''Hakkari'nin Şemdinli ilçesin'de yaşayan özel gereksinimli  kardeşimizin Akülü arabası ve Menuel Kluzetli Tekerlekli Sandalye'ye ihtiyacı vardı. Bizlere ulaşan maddi durumu iyi olmayan bu ailemizin çocukları için hayırseverler'den gelen yardımlarla Akülü Araba Manuel Kluzetli Tekerlekli  Sandalye arabalarını alıp kendilerine ulaştırdık. Dernek olarak bizim amacımız coğrafya tanımaksızın tüm insanlara ulaşmak istiyoruz. Özel gereksinimli arkadaşlarımızı topluma kazandırmak için çalışıyoruz. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.
Yusuf  Karataş'ın aileleri ise  kendilerine ulaşan Hakkari gençlik ve engelli'ler derneğine ve Hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, "Özel Gereksinimli çocuğumuz doğuştan engellidir. Fizik tedavi görüyor. Okula gidiyor. Araba ihtiyacımız vardı, sağolsun Hakkari'den gelen başkan Aydoğdu Yusuf'un Hayalini Gercekleştirerek bizim ihtiyacımızı karşıladı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz Allah başkan dan razı olsun" dedi.