Bursa'da, babası S.Y. ile tartışan 29 yaşındaki Abdulsamet Y., pompalı tüfekle önce babasını ardından da kavgayı ayırmaya çalışan annesi Z.Y. ve kardeşi M.Y.'yi vurdu. Anne ve babasını olay yerinde öldüren Abdulsamet Y., saldırıdan yaralı halde kurtularak kaçmaya çalışan kardeşini de bıçaklayarak öldürdü.

TBMM Gündeminde Bu Hafta Yoğun: 9. Yargı Paketi Genel Kurul'a Geliyor TBMM Gündeminde Bu Hafta Yoğun: 9. Yargı Paketi Genel Kurul'a Geliyor

DHA'nın haberine göre, Bursa merkez Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi'nde akşam saatlerinde 7 yaşındaki oğluyla ailesinin evine gelen Abdulsamet Y. ile babası S.Y. arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüşürken, araya giren annesi Z.Y. ve kardeşi M.Y.,Abdulsamet Y.'yi odadan çıkararak kavgayı önlemek istedi. Bu sırada Abdulsamet Y., yatak odasından aldığı pompalı tüfekle salonda bulunan aile fertlerinin üzerine ateş açarak, önce babası S.Y.'yi ardından da annesi Z.Y. ile kardeşi M.Y.'yi vurdu. Açılan ateşte, kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden vurulan anne Z.Y. ile baba S.Y. olay yerinde hayatını kaybetti.

YARALI KURTULAN KARDEŞİNİ DE ÖLDÜRDÜ

İlk saldırıdan yaralı kurtulan M.Y. evden kaçmaya çalıştı. Bu sırada, mutfaktan ekmek bıçağı alan Abdulsamet Y., 7 yaşındaki oğlunun önünde kardeşinin boğazını keserek öldürdü. Silah sesleri ve M.Y.'nin yardım çığlıklarını duyan komşuların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, oğlu ile evde bekleyen Abdulsamet Y.'yi gözaltına aldı. merkeze götürülürken 7 yaşındaki oğlu koruma altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. DUVAR. DHA